Petrinjskim rukometašima županijski derbi protiv Siska Petrinjskim rukometašima županijski derbi protiv Siska
PETRINJA – Županijski derbi, u 15. kolu 2.HRL-sjever, donio je prekrasan dekor, do posljednjeg milimetra ispunjenu sportsku dvoranu Srednje škole Petrinja u ogledu rukometaša... Petrinjskim rukometašima županijski derbi protiv Siska

PETRINJA – Županijski derbi, u 15. kolu 2.HRL-sjever, donio je prekrasan dekor, do posljednjeg milimetra ispunjenu sportsku dvoranu Srednje škole Petrinja u ogledu rukometaša Petrinje i Siska, a koji su domaćini riješili u svoju korist – 26:22.

Već od samog starta nije nedostajalo adrenalina niti na parketu, niti u gledalištu, a u takvim okolnostima Petrinjci su bolje otvorili utakmicu i stigli do početne prednosti (2:0) velikim dijelom i zaslugom vratara Draženka Pranjića, jer Siščani su prvi puta uspjeli poentirati tek u 7. minuti, nakon čega je uslijedila prava muška borba za svaki pogodak i svaku loptu, uz laganu prednost Petrinjaca i tek nekoliko poravnanja Siščana, ali su domaći na odmor ipak otišli pogotkom prednosti (11:10).

Početak drugog poluvremena donio je i dalje igru „pogodak za pogodak“, a gosti iz Siska u 37. minuti su uspjeli i preokrenuti rezultat u svoju korist (12:13), ali to im je bilo i jedino vodstvo na utakmici. Domaći igrači su nakon toga ponovno konsolidirali svoju igru u obrani i napadu, te su u 42. minuti došli i na +3. U zadnjih 15 minuta utakmice Siščani su probali bržom igrom rezultatski se vratiti u utakmicu, ali uz raspoloženog Hrvoja Kokana „probudio“ se i Antonio Jurković koji je postigao nekoliko „lakih“ pogodaka, te je zaustavio mogući preokret. U zadnjih 10 minuta rukometaši Petrinje, nošeni fantastičnom publikom, rutinski su okončali susret na konačnih + 4 pogotka u mreži gostiju iz Siska.