pet-bje

Bjelovar bolji od Petrinjčice

POPOVAČA – Nogometaši Petrinjčice, u 8. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Zapad, ugostili su momčad Bjelovara od koje su poraženi 6:4.

Gosti su do prednosti došli u 8. minuti u akciji Bajsića i Stojčevića na lijevoj strani, te Vidićeka koji je s deveterca uspio pronaći put lopti u mrežu. Nakon toga uslijedilo je nekoliko bezuspješnih pokušaja Petrinjaca u kojima je, kako se činilo, bilo teže promašiti nego pogoditi, ali dogodilo se i to, a onda, kao što to obično biva uslijedila je kazna, odnosno gosti su po drugi puta poentirali u 18. minuti kada je Starčević izveo udarac iz kuta s lijeve strane, na 6-7 metara do Hajdarovića čiji je prvi pokušaj vratar Sekulić ispio neutralizirati, ali ne i ponovljeni nakon odbijene lopte. Minutu kasnije i Petrinjci su bili blizu pogotku kada je Rimac izveo udarac iz kuta s desne strane, a Gršićev udarac s desetak metara zaustavila je vratnica.

Početak drugog dijela pripao je gostima, odnosno Hajdaroviću koji je uspio tri puta poentirati u 21.,22. i 23. minuti u čemu su mu svojim dobrim asistencijama obilato pomogli, dva puta Đipalo, te jednom Stanković. Ipak, u 25. minuti i domaći su konačno došli do pogotka kada je Gršić, milimetarski iz „mrtvog kuta“ s desne strane, pronašao put lopti u mrežu, a što je na sličan način za novi pogodak ponovio i Mioković u 31. minuti dok je u istoj minuti, nekoliko sekundi kasnije, povukao kontru po desnoj strani i na suprotnoj pronašao Gršića za daljnje smanjenje prednosti gostiju. Pri kraju domaći su zaigrali i s vratarom-igračem te su u 35. minuti stvorili „višak“ igrača na lijevoj strani gdje se našao Mioković i nakon udarca iz okreta ponovo se ispriječila vratnica. U samom finišu viđena su još dva pogotka, po jedan na svakoj strani i to u 39. minuti kada je po peti puta poentirao Hajdarović, te u 40. minuti kada je Marjanović asistirao Rimcu za konačnih 4:6.