čs-zb

Češko Selo i Zeleni brijeg podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 4. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Zelenog brijega iz Siska, a susret je okončan bez pobjednika – 1:1.

Domaći su priprijetili odmah na početku kada se Klimenta, u 5. minuti, odlučio na udarac s 30-ak metara, a gostujući vratar Lončar je uspio izbacili loptu ispod vratnice izvan igrališta. U 10. minuti domaći su bili još bliže pogotku kada su dupli pas razmijenili Ivišić i Marić koji je potom oboren u sredini kaznenog prostora, te je sudac Bogdanić pokazao na bijelu točku s koje je neprecizan bio Franjo Tokić promašivši okvir vrata. Gosti su pak uzvratili u 33. minuti iz slobodnog udarca s 30-ak metara kada je Pokas naciljao desnu vratnicu domaćeg vratara Fetića, a onda su u samom finišu prvog dijela, u 43. minuti, domaći poentirali kada je udarac iz kuta s desne strane izveo Ivica Tokić i na „petercu“ pronašao Klimentu koji je glavom skrenuo loptu u mrežu.

Isti igrač bio je u 50. minuti sam na deset metara pred vratarom Lončarom, ali je pucao pokraj vrata, a onda je u 64. minuti Marić odradio solo dionicu po lijevoj strani, međutim nakon udarca s desetak metara vratar Lončar je refleksno izbacio loptu izvan igrališta. Nove prigode domaći su stvorili i u 68. i 70. minuti kada je u glavnoj ulozi bio Ivica Tokić kada je najprije iz slobodnog udarca s 25 metara naciljao vratnicu, a isti učinak imao je i u drugom pokušaju iz poluvoleja s gotovo istog mjesta. Nakon toga dogodilo se ono, kao nepisano pravilo, stigla ih je „kazna“ na drugoj strani u 76. minuti kada je Celjak s desne strane na „petercu“ pronašao usamljenog Pomoraveca koji je glavom matirao vratara Fetića za konačno poravnanje rezultata.