Češko Selo „teškom mukom“ protiv Zelenog brijega Češko Selo „teškom mukom“ protiv Zelenog brijega
PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 23. kolu Druge županijske lige sisačko-moslavačke, ugostili su momčad Zelenog brijega od koje su bili bolji 2:1. Budući... Češko Selo „teškom mukom“ protiv Zelenog brijega

Budući gosti u sastavu nisu imali mlađe igrače startali su sa samo devet igrača u početnoj postavi i cijelo prvo poluvrijeme, „bunkerom“ pred svojim vratima, orijentirali su se isključivo na očuvanje svoje mreže što im je uspjelo sve do 36. minute kada je Abramović euro pogotkom s 30-ak metara ljevicom naciljao sami gornji lijevi kut vratara Špice. Prije toga igra se odvijala oko gostujućeg 16-erca, ali domaći nisu uspjeli pronaći „recept“ kako probiti gostujuću zgusnutu obranu. Nešto više uspjeli su učiniti u 17. minuti kada je Šakanović s desne strane, s 20-ak metara, uputio oštru loptu pred gostujuća vrata gdje ju je u trku zahvatio Sučević, ali prohujala je uz samu vratnicu, te u 30. minuti kada je Valentino Jukić izveo udarac iz kuta s desne strane, a Miočević s „peterca“ glavom loptu prebacio preko vrata.

U drugom dijelu, kada su gosti popunili redove, počelo se i igrati, a u 67. minuti istaknuo se gostujući čuvar mreže kada je s 18 metara odlično pucao Miočević, a Špica nakon parade odbio loptu do Todorovića koji je potegnuo iz prve, međutim i njegov udarac je gostujući vratar neutralizirao. Samo minutu kasnije, kako to obično biva, domaće je za promašaje stigla i kazna, naime Šakanović je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Šmit je potom, za poravnanje, bio precizan s „kreča“. Nakon toga nastavljen je pritisak domaćih u kojem je u 78. minuti Tokić odlično pucao iz slobodnog udarca s 30 metara, ali vratar Špica je ispod same vratnice izbacio loptu izvan igrališta. U 81. minuti Miočević je izbio sam pred gostujućeg vratara koji mu je padom u noge odbio loptu do Todorovića koji je odmah gađao praznu mrežu, ali Špica je „izronio“ i pokupio loptu u letu. Na kraju, ipak u 82. Minuti domaći su došli do pogotka iz nekoliko pokušaja, naime Miočević je s desne strane u 16-ercu uposlio Danijela Jukića koji je opalio iz prve, ali zatresla se samo vratnica nakon koje se uz nekoliko odbijanaca unutar kaznenog prostora lopta našla kod Sučevića koji je, malo s lijeve strane, naciljao suprotni kut i zatresla se mala mrežica pokraj ovaj puta nemoćnog gostujućeg vratara.

U idućem, 24. kolu, nogometaši Češkog Sela će gostovati i to u nedjelju, 19. svibnja, od 17.30 sati, u Lipovljanima kod momčadi Slavonca.