Češko Selo u Hrastovici potvrdilo lidersku poziciju Češko Selo u Hrastovici potvrdilo lidersku poziciju
HRASTOVICA – U derbiju 3. kola 3. ŽNL NS SMŽ nogometaši Sloge iz Hrastovice ugostili su momčad Češkog Sela od koje su poraženi 5:2.... Češko Selo u Hrastovici potvrdilo lidersku poziciju

Hrastovčani su bolje otvorili utakmicu i već u 7. minuti došli su do vodstva kada je Lovrić precizno izveo slobodni udarac s 20 metara s lijeve strane i pogodio gornji lijevi kut gostujućeg vratara Fetića, a nakon toga na suprotnoj strani, u gužvi pred domaćim vratima, vratar Gomboc odličnom intervencijom spriječio je poravnanje, dok se u 20. minuti Knežić nije najbolje snašao nakon greške gostujuće obrane i s ruba kaznenog prostora poslao je loptu pokraj vrata. Poslije toga, u finišu prvog dijela, gosti su stvorili dvije izgledne prigode kada je, u 41. minuti, Tokić izveo slobodni udarac s 20 metara s desne strane, a vratar Gomboc vršcima prstiju odbio loptu u vratnicu, a isti igrač izveo je „slobodnjak“ i u 45. minuti s 18 metara s lijeve strane, ali ovaj puta lopta je za nekoliko centimetara promašila okvir vrata.

U drugom dijelu, već u 46. minuti, Grubješić je bio u prilici za goste kada je odlično pucao s desne strane, Gomboc je loptu odbio, a Osić je ispred crte izbacio na suprotnu stranu igrališta. Što nije uspio tada Grubješić je popravio u 49.minuti, ali prije svega zahvaljujući pogrešci u domaćoj obrani, odnosno kada Roksa nije najs(p)retnije reagirao kod ubačaja Graonića iz slobodnog udarca s 25 metara na sam rub 16-erca, a ubrzo nakon toga, u 54. minuti,  sličnu grešku u gostujućim redovima napravio je Veljačić što je iskoristio Lovrić i po drugi puta matirao je vratara Fetića. U 60. minuti Stračević je iz slobodnog udarca s 30 metara, s desne strane, uputio oštru loptu prema gostujućim vratima gdje je u naletu bio Lovrić, međutim centimetri su ga dijelili od trećeg pogotka. U 73. minuti gosti su sretno došli do poravnanja kada je Tokić izveo udarac iz kuta s desne strane, a Roksa je u namjeri da izbaci loptu izvan igrališta pogodio vlastitu mrežu. Do kraja susreta poentirali su samo gosti i to u 78. minuti kada se Todorović najbolje snašao na rubu 16-erca i donio prvu prednost svojoj momčadi, a što su samo „podebljali“ Brkić u 84. i Blažević u 90. minuti iz gotovo istovjetnih situacija, naime Tokić im je u oba slučaja „servirao“ dalekometne lopte iz slobodnih udaraca, s desne i lijeve strane, sa sredine igrališta.

Ovom pobjedom nogometaši Češkog Sela samo su potvrdili lidersku poziciju među županijskim  trećeligašima, kao prvaci jesenskog dijela prvenstva.