mla-jar

Druga prvenstvena pobjeda Mladosti

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti u 2. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte ugostili su momčad Jaruna od koje su bili bolji 3:1.

Žalosno je kada u fer i korektnoj utakmici sudac postane glavni igrač. Deset dodijeljenih žutih kartona (Mladost 6 – Jarun 4) sugerira sve osim toga. Međutim, igrači su na kraju međusobnim stiskom ruke, uz priznanje gostiju na zasluženoj pobjedi Petrinjaca, po(do)kazali koliko je to bilo nepotrebno.

Što se same igre tiče domaći su već u 3. minuti u akciji Cerjaka i Abramovića dali priliku vrataru Spudiću za efektnu paradu, ali gostujući čuvar mreže bio je nemoćan u 13. minuti kada je Abramović okončao filigransku domaću akciju na rubu 16-erca i pogodio desni kut Spudića. Dobru akciju domaći su izveli u 23. minuti u kojoj je Lovrić u izglednu prigodu gurnuo Abramovića koji je zatresao vratnicu iznad Spudića od koje se lopta odbila iza njegovih leđa, međutim sudačka je odluka bila da nije bilo pogotka. U 26. minuti gosti su došli do prvog pokušaja preko Fučeka koji je s 20 metara pucao pokraj vrata. Nakon toga u 31. minuti u akciji su ponovo bili Lovrić i Abramović koji je pobjegao gostujućoj obrani i po drugi puta matirao vratara Spudića. Četiri minute kasnije Petrinjci su stigli i do trećeg pogotka kada je Filipović izveo slobodni udarac s lijeve strane, s ruba kaznenog prostora, i naciljao suprotni gornji kut Zagrepčana.

Na početku drugog dijela, u 49. minuti, gosti su ipak stigli do počasnog pogotka kada je Fuček izveo slobodni udarac s lijeve strane, a Vučemilović-Vranjić s peterca glavom skrenuo loptu u mrežu. U 50. minuti još jednom se istaknuo gostujući vratar Spudić kada je dva puta efektno neutralizirao udarce Abramovića i Filipovića iz neposredne blizine. Novu prigodu za povećanje vodstva Petrinjci su imali i u 68. minuti kada se Filipović probio po desnoj strani i pred gostujućim vratima pronašao Cerjaka nakon čijeg je udarca glavom lopta proletjela tik iznad vratnice.

GAJ MAČE – KURILOVEC 1:1

Trenutni poredak je: 1. MLADOST 6, 2. VINOGRADAR 6, 3. PONIKVE 4, 4. TRNJE 4, 5. BISTRA 4, 6. DUGO SELO 3, 7. MAKSIMIR  3, 8. GAJ MAČE 2, 9. VRAPČE 2, 10. KURILOVEC 2, 11. ZAGOREC 1, 12. HAŠK 1, 13. LUČKO 1, 14. VRBOVEC 1, 15. ŠPANSKO 1, 16. JARUN 0 bodova.

Na kraju Zoran Buinac, trener „zelenih“ nije krio zadovoljstvo: „Presudilo je naših prvih 45 minuta kojima sam prezadovoljan, moji igrači zaista zaslužuju sve čestitke na igri i pobjedi. Ovu pobjedu posvećujem mom pokojnom prijatelju Damiru Tomiću koji nas je prerano napustio. Vjerujem da bi Damir, kao bivši igrač Hajduka, bio oduševljen našom predstojećom utakmicom u 1. kolu završnice državnog Kupa. Na žalost, nije doživio gostovanje Hajduka u Petrinji.“

U idućem, 3. kolu, nogometaši petrinjske Mladosti, u subotu, 07. rujna, od 17 sati, gostovat će u Lučkom kod istoimenih domaćina.