čs-gv

„Golijada“ u Češkom Selu

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 10. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Gvozda od koje su bili bolji 7:2.

Golijada je počela u 9. minuti kada je Klimenta izveo udarac iz kuta s lijeve strane pred gostujuća vrata odakle je lopta odbijena na desetak metara do Ivice Tokića koji ju je topovskim udarcem smjestio pod vratnicu, a samo minutu kasnije gosti su došli do poravnanja i to iz slobodnog udarca s 25 metara kada je Jakovljević prebacio „živi zid“ i smjestio loptu uz desnu vratnicu vratara Fetića. U 15. minuti i gosti su došli do prednosti u brzoj kontri Brdara po lijevoj strani odakle je na rubu 16-erca pronašao Jakovljevića koji je zaobišao vratara Fetića i poslao loptu u praznu mrežu. U 29. minuti gosti su ostali brojčano slabiji kada je „pocrvenio“ Dedić nakon dva žuta kartona, a do kraja prvog dijela i domaći su mogli doći do poravnanja u 34. minuti kada se Ivica Tokić odlučio na udarac sa same sredine terena, a lopta je u visokom luku pogodila vratnicu iznad gostujućeg vratara Maksimovića.

Drugi dio bio je daleko učinkovitiji i već u 50. minuti domaći su poravnali preko Sučevića koji se našao sam na rubu kaznenog prostora nakon odličnog ubačaja Rajića s lijeve strane, a tri minute kasnije došli su u novo vodstvo kada je Ivica Tokić ubacio dugu loptu u sredinu gostujućeg 16-erca gdje se usamljeni Sučević nije najbolje snašao, ali pritrčao je Marić s desne strane i poslao loptu u suprotni kut gostujućeg čuvara mreže. Ipak, u 65. minuti Sučević se po drugi puta upisao u strijelce kada je sam izborio kazneni udarac, nakon prekršaja Klasana, koji je uspješno i realizirao. Nakon dvije propuštene izgledne prigode, u 81. minuti, prednost domaćih povećao je i Dolenac nakon duplog pasa s Ivišićem na rubu 16-erca, a u 85. minuti preciznu akciju izveli su Ivica Tokić, Kihalić i u konačnici strijelac Klimenta. Na kraju, u 87. minuti, Klimenta se sam izborio za loptu na rubu kaznenog prostora odakle je matirao vratara Maksimovića za konačnih 7:2.