Hrvači Petrinje pobjednici Memorijala „Mirko Kosmat“ Hrvači Petrinje pobjednici Memorijala „Mirko Kosmat“
PETRINJA – Hrvački klub „Petrinja“ bio je organizator tradicionalnog 11. međunarodnog memorijalnog turnira „Mirko Kosmat“ za početnike, mlađe i starije dječake i kadete u... Hrvači Petrinje pobjednici Memorijala „Mirko Kosmat“

PETRINJA – Hrvački klub „Petrinja“ bio je organizator tradicionalnog 11. međunarodnog memorijalnog turnira „Mirko Kosmat“ za početnike, mlađe i starije dječake i kadete u grčko-rimskom i slobodnom načinu hrvanja.

Nastupilo je 148 hrvača iz 20 klubova iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Srbije, Mađarske i Hrvatske: BOSNA (Sarajevo), SARAJEVO, MURSKA SOBOTA, NOVI SAD, DEL-ZSELIC (Szigetvar), FAMI (Donji Miholjac), GOSPIĆ, HERKUL (Zagreb), ISTARSKI BORAC (Pula), KLINČA SELA, LIKA (Zagreb), LUDBREG, METALAC (Zagreb), PIK VRBOVEC (Vrbovec), PODRAVKA (Koprivnica), SLATINA, SVETA NEDJELJA, ŠIBENIK, VINDIJA (Varaždin) i PETRINJA.

Turnir je otvorio Marko Badrić, predsjednik Petrinjskog sportskog saveza, zaželjevši natjecateljima da u sportskoj i fer borbi poluče što bolje rezultate koji će ih kasnije pratiti u njihovoj karijeri, kao i da u svoje sredine ponesu lijepe uspomene iz Petrinje.

Rezultati su:

– početnici –

33 kg 1. Dominik Vrbanac (PETRINJA), 2. Roko Bjažić (ŠIBENIK), 3. Mihael Šop (GOSPIĆ), Rene Dulikravić (LUDBREG)

36 kg 1. Jure Rajković (ISTARSKI BORAC), 2. Gabriel Blažević (METALAC), 3. Filip Benjak (VINDIJA), Mihael Blažević (METALAC)

40 kg 1. Munib Sejfić (BOSNA), 2. Dario Knežević (ISTARSKI BORAC), 3. Tin Buić (ISTARSKI BORAC), Peter Pavlinjek (MURSKA SOBOTA)

44 kg 1. Dorijan Kajzer (SLATINA), 2. Mitja Cener (Murska Sobota), 3. Mihael Falamić (FAMI)

49 kg 1. Nik Bedok (MURSKA SOBOTA)

54 kg 1. Affan Smaić (BOSNA), 2. Karlo Hlatki (PETRINJA), 3. Jakov Šimunić (PODRAVKA), Martin Filajdić (LIKA)

– mlađi dječaci –

33 kg 1. Filip Mikulić (PETRINJA), 2. Ivan Benko (PODRAVKA), 3. Florijan Varović (LUDBREG)

36 kg 1. Sebastijan Čibarić (LIKA), 2. Nikola Krajčinović (PETRINJA), 3. Niko Grubač (SLATINA)

40 kg 1. Daniel Bogdan (DEL-ZSELIC), 2. Noa Ljubić (LIKA), 3. Lovro Glavaš (PETRINJA), Luka Biškupić (GOSPIĆ)

44 kg 1. Matej Rebić (HERKUL), 2. Ivan Arlović (PETRINJA), 3. Luka Bogatić (FAMI), Fran Štajduhar (LIKA)

49 kg 1. Valentino Vidović (PETRINJA), 2. David HLATKI (PETRINJA), 3. Levente Simon (DEL-ZSELIC), Dragoljub Joldić (NOVI SAD)

54 kg 1. Dominik Djok (LIKA), 2. Kasim Sadikaj (SARAJEVO), 3. Ivano Vidović (PETRINJA, Dominik Radenić (PETRINJA)

59 kg 1. Franjo Čorluka (HERKUL), 2. Mateo Šarabok (SLATINA), 3. Jakov Kadečka (PETRINJA), Josip Benko (PODRAVKA)

– stariji dječaci –

53 kg 1. Karlo Mikec (METALAC), 2. Dominik Kalanj (LIKA), 3. Willim Lukačević (PETRINJA), Lukas Tomić (LIKA)

59 kg 1. Filip Verčević (PODRAVKA), 2. Luka Mikec (METALAC), 3. Luka Čizmin (LIKA), Niko Kamenjašević (KLINČA SELA)

66 kg 1. Emanuel Djok (LIKA), 2. Marko Nikolić (HERKUL), 3. Vladimir Vojković (PETRINJA), Martin Bubori (DEL-ZSELIC)

73 kg 1. Tomislav Brkan (HERKUL), 2. Teo Tomas (PETRINJA), 3. Filip Bušac (ŠIBENIK)

85 kg 1. Berislav Varović (LUDBREG), 2. Bertalan Radak (DEL-ZSELIC), 3. Dejan Đurđević (PETRINJA), Ivan Vitko (METALAC)

– kadeti –

58 kg 1. Antonio Čibarić (LIKA), 2. Buda Kovacs (DEL-ZSELIC)

63 kg 1. David Čurila (LUDBREG), 2. Boris Štiks (FAMI), 3. Luka Jandrić (PETRINJA)

69 kg 1. Goran Petranović (GOSPIĆ), 2. Nejc Gomboc (MURSKA SOBOTA), 3. Filip Matijević (LUDBREG), Nikša Makitan (VINDIJA)

76 kg 1. Agron Sadikaj (SARAJEVO), 2. Kristijan Prečanica (PETRINJA), 3. Roko Peruško (ISTARSKI BORAC)

100 kg 1. Sebastijan Petrač (VINDIJA), 2. Klemen Podgorelec (MURSKA SOBOTA), 3. Leon Meštrić (VINDIJA)

Konačni poredak je: 1. PETRINJA 171, 2. LIKA 102, 3. ISTARSKI BORAC 65, 4. PODRAVKA 65, 5. VINDIJA 63, 6. LUDBREG 62, 7. METALAC 62, 8. HERKUL 59, 9. MURSKA SOBOTA 50, 10. DEL-ZSELIC 44, 11. GOSPIĆ 37, 12. ŠIBENIK 37, 13. SLATINA 33, 14. SARAJEVO 33, 15. FAMI 32, 16. KLINČA SELA 27, 17. NOVI SAD 22, 18. BOSNA 20, 19. PIK VRBOVEC 20, 20. SVETA NEDJELJA 1 bod.

Pojedinačno:

– NAJUSPJEŠNIJI HRVAČ: Emanuel Djok (LIKA)

– NAJUSPJEŠNIJI INOZEMNI HRVAČ: Affan Smaić (BOSNA)

– NAJUSPJEŠNIJI TRENER: Senad Mujagić (PETRINJA)

– NAJUSPJEŠNIJI SUDAC: Gordan Prečanica (MOŠĆENICA)

– NAGRADA ZA DUGOGODIŠNJE PRIJATELJSTVO: Islam Sadikaj (trener HK SARAJEVO)

Komentari

Ivica Mioković Novinar / Sportski Urednik

Urednik, novinar i radijski voditelj na Petrinjskom radiju i Portalu 53. Novinarstvom se bavi više od 30 godina, a bogatu novinarsku karijeru ispunio je brojnim člancima i emisijama. Danas, osim novinarskog posla i izvještavanja sa brojnih terena, je glavni urednik sportske redakcije Petrinjskog radija i Portala 53, te vodi i uređuje sportsku emisiju Treće poluvrijeme.