Karlovac ponovo „koban“ za Mladost Karlovac ponovo „koban“ za Mladost
PETRINJA – U odgođenoj utakmici prvog proljetnog, odnosno 16. kola Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Karlovca 1919... Karlovac ponovo „koban“ za Mladost

PETRINJA – U odgođenoj utakmici prvog proljetnog, odnosno 16. kola Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Karlovca 1919 od koje su poraženi 4:2.

Nakon golijade u prvom kolu u Karlovcu (7:2) povijest kao da se ponovila i u ogledu u Petrinji, odnosno ili Karlovac „ne leži“ Mladosti ili je Mladost „mušterija“ Karlovcu. Bilo kako bilo, nakon početnog ispitivanja snaga u prvih 20 minuta uslijedila su dva neočekivana pogotka. Naime, domaći su došli u vodstvo nakon akcije Gršića i Matića koji je pucao s ruba 16-erca ravno u vratara Demirovića koji je na crti hvatao loptu kao da je „vrući krumpir“ i ona se odjednom našla iza njegovih leđa, dok je dvije minute kasnije nakon pokušaja izbacivanja glavom, s ruba kaznenog prostora, Živčićeva lopta završila u domaćoj mreži unatoč paradi vratara Kovačevića. Nakon toga Karlovčani su, u 33. minuti, došli do prednosti kada je Novinić pobjegao po desnoj strani i unatoč Bezićevom pokušaju blokade lopta je odsjela u maloj mrežici na suprotnoj strani, a prije toga, u istoj minuti Veselić je za goste naciljao vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 55. minuti, Petrinjci su došli do poravnanja euro-pogotkom mladog Dolovčaka koji je s 20 metara pospremio loptu pod samu vratnicu. U nastavku gosti su poentirali još dva puta i to u 61. minuti kada je Novinić odlično pucao s 18 metara, a vratar Kovačević efektnom obranom odbio loptu samo do Mamića koji je odmah reagirao i pospremio je u mrežu. Minutu kasnije Kovačević se ponovo istaknuo odličnom obranom nakon udarca Štefančića, ali je ostao nemoćan u 78. minuti kada se gostujući igrač Pahanić, ispred kaznenog prostora, u duelu s Bezićem, izborio za loptu i onda neometan po četvrti puta matirao domaćeg čuvara mreže.

U idućem, 23. redovnom kolu, u nedjelju, 22. travnja, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Gaj Mače.