Izbornik
mla-lek

Mladost efikasna i protiv Lekenika

PETRINJA – U sklopu priprema za nastavak prvenstva Treće hrvatske nogometne lige – Središte nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su četvrtu trening utakmicu protiv županijskog ligaša Lekenika od kojeg su bili bolji 7:2.

U prvomdijelu postignuto je pet pogodaka, a prvi je seriju započeo Korečić u 10. minuti kada je glavom pred gostujućim vratima samo potvrdio Filipovićev dobro izveden slobodni udarac s lijeve strane, a onda je dva puta poentirao i Filipović i to u 16. minuti kada si je u sredini kaznenog prostora glavom spustio loptu na lijevu nogu i naciljao donji lijevi kut gostujućeg vratara, dok je u 30. minuti poentirao s desne strane nakon što ga je dugom loptom sa suprotne precizno uposlio Petrović. Samo minutu kasnije Đebro je bio najspretniji u kaznenom prostoru za pvećanje vodstva, dok je Filipović zaključio „petardu“ u posljednjim sekundama prvog poluvremena iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora.

Početak drugog dijela donio je povećanje prednosti u 58. minuti kada Hrnčević pobjegao gostujućoj obrani čiji je vratar loptu odbio, a natrčao Filipović i pospremio u mrežu. Ubrzo nakon toga i gosti su počeli pogađati, odnosno u 60. minuti Barišić je, s lijeve strane, ubacio loptu pred domaća vrata koju je Balen pospremio u mrežu, a u 62. minuti Marjanović i strijelac Raković našli su se sami iza domaće obrane i vratar Jelavić je po drugi puta morao po loptu u mrežu. Na kraju, konačni rezultat postavio je Filipović, svojim petim pogotkom, u 76. minuti kada je poluvolejem s desne strane, s desetak metara, poslao loptu pod samu vratnicu.