mla-vra

Mladost i Vrapče podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 13. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Vrapča, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Prvi su priprijetili gosti u 8. minuti kada se Mohač odlučio na poluvolej s lijeve strane, s desetak metara, ali vratar Đurđek je uspio loptu odbiti, a onda je u 11. minuti Mohač bio izvođač slobodnog udarca, s 20-ak metara, s desne strane kada je na suprotnom petercu pronašao Salopeka koji je glavom naciljao vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu. Poslije toga, nakon domaćeg pritiska, na scenu je stupio gostujući vratar Tor kada je u 22. minuti nakon Špišićevog slobodnog udarca s 18 metara ispod vratnice izbacio loptu izvan igrališta, a dva puta je odlično reagirao i u 33. minuti kada je najprije Špišić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Crnojević pucao glavom s tri metra, ali gostujući čuvar mreže je refleksno podigao ruke i sačuvao svoju mrežu, dok je nekoliko trenutaka kasnije, nakon Špišićevog solo prodora kroz kazneni prostor, zaustavio loptu na crti. Ipak, u 38. minuti domaći su poentirali kada je Špišić oboren u 16-ercu, a izvođač najstrože kazne bio je Lovrić kojem je Tor obranio udarac, međutim na odbijenu loptu natrčao je Baniček i pospremio je u mrežu, a isti igrač bio je za malo neprecizan u samom finišu prvog dijela na Špišićev ubačaj pred gostujuća vrata.

U drugom dijelu domaći su imali odličnu prigodu u 60. minuti u kontri Abramovića i Dumbovića, ali vratar Tor je i ovom prigodom uspio loptu ukrotiti, dok ga je u 64. minuti spasila vratnica nakon Abramovićevog bijega po desnoj strani. Gosti su tek nešto više mogli učiniti u 73. minuti kada se Mavretić probio po lijevoj strani, a vratar Đurđek uspio loptu odbiti koju je Salopek potom poslao uz vratnicu. Na suprotnoj strani, u 78. minuti, ponovo je uspješan bio vratar Tor nakon duplog pasa Cerjaka i Špišića na petercu ispred njega, a onda je svu slavu, u sudačkoj nadoknadi, pokupio sudac Zvonimir Landeka iz Velike Gorice nakon što je ostao nijem poslije prodora Abramovića koji je nepropisno oboren s leđa u sredini kaznenog prostora što su na kraju sportski priznali i gosti.

PONIKVE – TREŠNJEVKA 0:1

VRBOVEC – KURILOVEC – odgođeno (02.12.20.)

Trenutni poredak je: 1. JARUN 28, 2. TRNJE 27, 3. KURILOVEC (-3) 23, 4. DUGO SELO 23, 5. PONIKVE 21, 6. ZAGOREC 21, 7. GAJ MAČE 19, 8. LUČKO 19, 9. MAKSIMIR (-1) 18, 10. BISTRA 18, 11. SEGESTA 18, 12. TREŠNJEVKA 14, 13. HAŠK 1903 14, 14. VRAPČE 13, 15. ŠPANSKO 11, 16. KARLOVAC 1919 (-1) 9, 17. MLADOST (-2) 8, 18. VRBOVEC (-1) 5 bodova.

U slijedećoj, odgođenoj utakmici 11. kola, nogometaši petrinjske Mladosti, na Gradskom stadionu, ugostit će momčad Karlovca 1919, u srijedu, 04. studenoga, od 14 sati.