NeraValentinovo
Mladost i Lekenik podijelili bodove Mladost i Lekenik podijelili bodove
PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 18. kolu 1. ŽNL NS SMŽ, ugostili su momčad Lekenika, a susret je okončan bez pobjednika – 1:1.... Mladost i Lekenik podijelili bodove

(Pre)dobro poznavanje igrača jedne i druge momčadi nije im davalo mogućnosti za neka iznenađenja, pa je tako početno ispitivanje snaga, bez prigoda, trajalo gotovo pola sata, odnosno do 24. minute kada s Petrinjci ozbiljnije zaprijetili preko Pavkovića kada je s 20 metara uputio dugu loptu pred gostujuća vrata odakle je Baniček glavom s desne strane ciljao suprotnu, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu. Gotovo istovjetna akcija zbila se u 32. minuti, a ovaj puta je Pavković, s gotovo istog mjesta, ubacio loptu iz slobodnog udarca, ali je nakon Barišićevog udarca nogom s „peterca“ lopta završila u naručju vratara Radoševića. U 39. minuti Barišić se probio po lijevoj strani i uposlio Lovrića unutar kaznenog prostora koji je proslijedio povratnu loptu do Pavkovića nakon čijeg je udarca Radošević ukrotio loptu ispred same crte. Do kraja prvog dijela Petrinjci su ponovo bili u dobroj prigodi kada je Lovrić u 42. Minuti izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a u gužvi u sredini 16-erca Bezić je pucao iz okreta, međutim i ovom prilikom Radošević je istakao pravovremenom i efektnom reakcijom.

U drugom dijelu Mladostaši su ipak poentirali kada su u 62. minuti kombinirali Perušić i Kukurić koji se probio po desnoj strani i onda gotovo s ruba igrališta u sredini kaznenog prostora pronašao Gorupa koji je odmah proslijedio loptu u mrežu. Novu prigodu domaći su imali i u 67. minuti kada je Barišić dobro pucao s 20 metara iz slobodnog udarca, a Baćan je pred svojim vratima skrenuo loptu u vratnicu od koje se odbila u polje. Još jednu dobru prigodu Petrinjci su propustili i u 77. minuti kada je Lovrić povukao brzu akciju po lijevoj strani, ali ovaj puta Gorup je loše reagirao u gotovo istoj situaciji kada je postigao pogodak. Na kraju, u „debeloj“ sudačkoj nadoknadi koja je trajala duplo duže od objavljene tri minute Lekeničani su poentirali. Naime, ispred domaćeg kaznenog prostora dosuđen je slobodni udarac zbog igranja rukom domaćeg igrača što u prvi tren sudac Čutura, koji se nalazio 2-3 metra od mjesta događaja, nije okarakterizirao „slobodnjakom“, ali je zato pomoćni sudac Slaven Gučanac iz Siska, koji je bio udaljeniji uz rub igrališta, dao sebi za pravo da preuzme pravdu doslovno u svoju ruku, jer teatralnim mahanjem  zastavicom tražio je prekid igre što je na kraju sudac Čutura i prihvatio, a prvu pravu priliku gostiju na utakmici prihvatio je Kovačević koji je pronašao put lopti u mrežu u donjem lijevom kutu domaćeg vratara Tolušića.

VOLODER – BSK 0:1

Trenutni poredak je: 1. METALAC 38, 2. TŠK 1932 38, 3. MLADOST 36, 4. TOPUSKO 36, 5. BANOVAC 33, 6. VOLODER 33, 7. LEKENIK 32, 8. BSK 27, 9. MOSLAVAC 25, 10. SOKOL (L) 25, 11. FRANKOPAN 19, 12. ŠARTOVAC 18, 13. SOKOL (R) 16, 14. SLOGA 14, 15. ZRINSKI 12, 16. RADNIK 12 bodova.

U idućem, 19. kolu, u subotu, 25. ožujka, od 15 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Frankopana u sisačkom Galdovu.