mla-pon

Mladost minimalnom pobjedom protiv Ponikvi do drugog mjesta

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 12. kolu 3. HNL-Središte, ugostili su momčad Ponikvi od koje su bili bolji 1:0.

Teškom mukom Petrinjci su došli do nova tri boda koji su ostvareni u samoj završnici, a prije toga bilo je dosta izglednih prigoda i s jedne i s druge strane. Međutim, oba vratara bili su na visini zadatka i to u nekoliko situacija kada su suparnički igrači bili sami ispred njih. Ipak, u samom finišu susreta, u 86. minuti, gostujući vratar Orlović bio je nemoćan kada se na dugi ubačaj Lovrića, u sredinu 16-erca, Jandrić izborio za djelić prostora i uspješno pogodio mrežu.

Što se samih prigoda tiče prvi su ozbiljnije priprijetili gosti u 24. minuti kada je Brcko izveo slobodni udarac  s 20 metara iskosa, s lijeve strane, a domaći vratar Jurgan prebacio loptu ispod same vratnice za udarac iz kuta kojeg je ponovo izveo Brcko, a na odbijenu loptu natrčao je Lojber i glavom je posao tik uz vratnicu. Domaći su uzvratili u 28. minuti kada se Baniček „prošetao“ uz rub kaznenog prostora i na crti pronašao Abramovića koji je glavom spustio loptu pred Lovrića nakon čijeg je udarca završila preko vrata. U 35. minuti Radošević je pokušao izravno iz slobodnog udarca s 22 metra kada je gađao donji lijevi kut vratara Orlovića koji je uspio loptu odbiti do Bezića koji je iz blizine pogodio samo vanjski dio mreže, a samo dvije minute kasnije Filipović bio u prodoru u sredini kaznenog prostora kada je zaobišao i gostujućeg čuvara mreže, ali lopta se odbila od bloka izvan 16-erca. Pri kraju prvog dijela, u 43. minuti, gosti su bili blizu pogotku kada se Banovec sam sjurio prema domaćim vratima i odlično pucao, a vratar Jurgan isto tako obranio odbivši loptu pred istog igrača kojem je ponovo ušao u šut i izbacio je izvan igrališta.

U drugom dijelu, u 61. minuti, Petrinjci su izveli brzu akciju u kojoj su u konačnici kombinirali Filipović i Špišić nakon čijeg je udarca s 20-ak metara lopta proletjela uz vratnicu. Nakon toga uzvratili su i gosti dobrom akcijom u 69. minuti kada je Lojber pred domaćin vratima dobro prihvatio dugu ubačenu loptu, ali i ovoga puta vratar Jurgan je bio uspješan u obrani kao i Orlović na suprotnoj strani u 75. minuti nakon udarca Radoševića s deset metara. Pet minuta kasnije ponovo su u prigodi bili gosti kada je Zubčić ubacio upotrebljivu loptu, a vratar Jurgan je za djelić sekunde bio brži i pokupio je ispred Lojbera i onda se nakon toga dogodio trenutak odluke.

Među gledateljima na tribini Gradskog stadiona bio je i petrinjski gradonačelnik Darinko Dumbović kojeg smo, naravno, nakon nedavnih događaja, prije svega pitali za zdravlje: „Prije svega, osjećam se odlično i došao sam kao i uvijek navijati za našu Mladost. Kao što sam i obavijestio javnost iznenadno sam zbog bolova u trbuhu završio u bolnici Merkur u Zagrebu. U bolnici sam bio četiri dana, napravljena je obrada i dijagnosticirali su mi jaki gastritis, dobio sam svu potrebnu terapiju i procijenili su da bolničko liječenje više nije potrebno, da mogu kući. I ja, kao i većina ljudi nisam slušao savjete liječnika, sva upozorenja o svakodnevnom stresu, iscrpljivanju, bez pravog odmora, a organizam nas uvijek upozorava, samo to trebamo prepoznati. Obećao sam i liječnicima, ali i samom sebi da ću više voditi računa o svom zdravlju i pokušati živjeti zdravije. Moram zahvaliti mojim doktoricama i doktorima, svima na Gastroenterologiji u Bolnici Merkur, jer su bili stručni, profesionalni, jer rade svoj posao s puno ljubavi, iako im uvjeti nisu uvijek idealni. Posebna zahvala svima onima koji su mi pisali, zvali, slali želje za brzi oporavak, a bilo ih je zaista puno, nisam mogao svakom pojedinačno odgovoriti, pa i ovim putem svima jedno veliko hvala. Hvala i mojoj obitelji koji su mi, kao i u svemu, uvijek velika podrška. Čovjek nije ni svjestan koliko svakodnevno radi protiv svog zdravlja, a ja sam dobio priliku da to promijenim. Još jednom, hvala svima.“ – zaključio je gradonačelnik Dumbović, koji kao pravi zaljubljenik u sport kasnije nije propustio niti hrvački derbi između Petrinje i Sesvetskog Kraljevca.

VINOGRADAR – MAKSIMIR 4:0

Trenutni poredak je: 1. VINOGRADAR 28, 2. MLADOST 23, 3. KURILOVEC 22, 4. MAKSIMIR 20, 5. ZAGOREC 20, 6. LUČKO 18, 7. GAJ MAČE 17, 8. JARUN 15, 9. VRBOVEC 15, 10. BISTRA 14, 11. DUGO SELO 13, 12. PONIKVE 13, 13. VRAPČE 13, 14. TRNJE 11, 15. HAŠK 11, 16. ŠPANSKO 10 bodova.

U slijedećem 13. kolu, u nedjelju, 17. studenoga, od 13.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Krapini kod momčadi Zagorca.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.