Mladost nadigrala i Gradiće Mladost nadigrala i Gradiće
PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 22. kolu Četvrte nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Gradići od koje su bili bolji 4:0. Gosti... Mladost nadigrala i Gradiće

Gosti su već od samog starta dali naslutiti kako su u Petrinju došli što duže i što više sačuvati svoju mrežu pokušavajući gustoćom pred svojim kaznenim prostorom smanjiti manevarsku mogućnost Petrinjaca. To im se ispatilo u prvih pola sata, a onda je u 27. minuti Krmpotić s 20-ak metara izveo slobodni udarac prema Maroviću na „petercu“ koji je glavom skrenuo loptu prema gornjem desnom kutu, ali izvanredna reakcija vratara Kamenjaševića spriječila je promjenu rezultata. Nakon toga domaći su ipak pronašli formulu kako se približiti gostujućim vratima kada se Cerjak u 34. minuti sjurio po lijevoj strani i u konačnici, kada je ušao u kazneni prostor Kapetanović ga je oborio i sucu Kožaru nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku odakle je Bezić bio precizan za početno vodstvo, a samo tri minute kasnije ponovio je to na istovjetan način budući je prethodno Papić najprije u solo dionici s ruba 16-erca pogodio vratnicu od koje mu se lopta odbila pred noge kada ga je Budimir nepropisno omeo i Kožar je ponovo dosudio najstrožu kaznu. Svjestan svoje greške u tom trenutku „krivac“ Budimir se nije bunio, ali je njegov suigrač Cindrić na pričuvnoj klupi koji je „pocrvenio“ i tako još više „stanjio“ klupu na kojoj su ostala samo dva pričuvna igrača. Do kraja prvog dijela Petrinjci su mogli i povećati prednost kada je u 44. minuti u gužvi pred gostujućim vratima Hrnčević dobro pucao, a vratar Kamenjašević isto tako obranio.

Drugi dio počeo je prvom izglednijom prigodom gostiju u 47. minuti kada se Župetić probio po lijevoj strani i u sredini na 18 metara pronašao Hajduka koji je dobro potegao iz okreta, ali lopta je završila u naručju domaćeg vratara Kovačevića. Nedugo zatim, u 51. minuti, još jedan pritisak Petrinjaca urodio je plodom, odnosno Krmpotić je „ukrao“ loptu Furiću na 20-ak metara, poveo je dva tri koraka i onda nesebično, na lijevoj strani, uposlio Hrnčevića koji ju je odmah proslijedio u donji desni kut vratara Kamenjaševića za uvjerljivih 3:0. U 58. minuti Krmpotić je precizno izveo slobodni udarac s 25 metara prema Cerjaku u gostujućem kaznenom prostoru, ali nakon njegovog udarca glavom lopta je proletjela tik iznad vratnice, a u 61. minuti dogodio se mat u dva poteza, odnosno Hrnčević je sa sredine gostujućeg dijela igrališta na desnoj strani na rubu kaznenog prostora pronašao usamljenog Papića koji je odmah preciznim udarcem u suprotni kut matirao vratara Kamenjaševića. Međutim, ni tu nisu prestale muke gostiju koji su posljednjih 20-ak minuta prisilno ostali s igračem manje jer je zbog povrede igru napustio Krstanović, a trener Jelavić više nije imao nikoga na klupi, ali i u takvim okolnostima isti dvojac, Župetić i Hajduk, u 74. minuti izveo je istu akciju, s istim ishodom, kao i na početku drugog poluvremena, dok je prije toga, s domaće strane u 67. minuti Jandrić najprije dobro uposlio Dolovčaka koji je pucao s ruba 16-erca, a vratar Kamenjašević je u padu vršcima prstiju spasio svoju mrežu. Jandrić je nakon toga počeo nizati prigode pa je tako u 79. minuti pred vratima gostiju tražio Matića koji je zakasnio za djelić sekunde, potom je u 83. minuti sam gađao prazna vrata s 30 metara nakon velike greške vratara Kamenjaševića kada je lopta prošla uz samu vratnicu, dok je u 87. minuti, nakon duplog pasa s Matićem, zaobišao i gostujućeg vratara, ali otišao je previše daleko do crte i potom pogodio samo vanjski dio male mrežice.

GAJ MAČE – SAMOBOR 2:1

Trenutni poredak je: 1. VRAPČE 53, 2. MLADOST (P) 48, 3. BISTRA 45, 4. GAJ MAČE 38, 5. SEGESTA 38, 6. ZELINA 37, 7. TONDACH 32, 8. DINAMO 31, 9. MLADOST (Z) 27, 10. KARLOVAC 1919 27, 11. ODRA 25, 12. GRADIĆI 23, 13. SAVA STRMEC 21, 14. CROATIA 21, 15. MOSLAVINA 17, 16. SAMOBOR 13 bodova.

U idućem, 23. kolu, u četvrtak, 18. travnja, od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ponovo će biti domaćini i na Gradskom stadionu ugostit će momčad Odre.