op-ml-n

Mladost nije uspjela, Opatija otišla u društvo drugoligaša

RIJEKA – Nogometaši petrinjske Mladosti nisu se uspjeli plasirati u 2. hrvatsku nogometnu ligu nakon što su u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici, na riječkoj Kantridi, s 3:1 poraženi od momčadi Opatije.

Nakon petrinjskih 0:0 sve karte su bile otvorene, a Opatijci su prvi priprijetili u 10. minuti kada je Pejanovićeva lopta u kaznenom prostoru preletjela Crnojevića ravno pred Matulju koji je pokušao efektno škaricama, ali naciljao je samo vratnicu. Petrinjci su pokušali u 16. minuti iz slobodnog udarca preko Radoševića, međutim lopta je preletjela iznad vratnice, a onda su u 29. minuti domaći poveli, također iz slobodnog udarca s lijeve strane preko Weitzera koji je pogodio bliži kut vratara Đurđeka. Isti igrač pokušao je i u 45. minuti, ali ovaj puta Đurđek je bez poteškoća uhvatio loptu ispod vratnice.

U drugom dijelu, u 51. minuti, Weitzer je iz slobodnog udarca s 25 metara u kaznenom prostoru na desnoj strani pronašao natrčalog Pejanovića koji je poslao loptu tik uz suprotnu vratnicu, a u 59. minuti ponovo je isti dvojac bio začetnik akcije u kojoj je Matulja s desne strane na „petercu“ izbio sam pred Đurđeka koji mu je ušao u blok i izbacio loptu izvan igrališta. U 75. minuti poentirali su i Petrinjci kada je Lovrić izveo slobodni udarac i ubacio loptu pred domaća vrata gdje je Marović prevario vratara Ivešu i leđima skrenuo loptu u mrežu. Međutim, samo minutu kasnije domaći su ponovo došli do prednosti kada je Weitzer ubacio loptu u gostujući kazneni prostor gdje je u buketu igrača najviši bio Jukičić i mreža se ponovo zatresla. Na kraju, u 90. minuti, potvrdu prolaska Opatije među drugoligaše potvrdila su braća Rudan od kojih je Toni najprije pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Josip pospremio u mrežu.