Mladost osvojila nova tri boda Mladost osvojila nova tri boda
PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 22. kolu 4. NL – Središte Zagreb, ugostili su momčad Gradići od koje su bili bolji 3:1. Već... Mladost osvojila nova tri boda

Već na samom startu, u 9. minuti, Petrinjci su došli do prednosti kada je Krmpotić ubacio loptu prema Baničeku u gostujućem 16-ercu, a ovaj skrenuo prema Jandriću koji je za djelić sekunde bio brži ispred gostujućeg vratara Kovačića i pospremio loptu u mrežu, ali se pritom i ozlijedio, te je u 13. minuti i napustio igru. Brzo vodstvo domaćih još više je mobiliziralo goste i u 17. minuti izveli su brzu akciju preko Hajduka koji je ubacio loptu s desne strane pred domaća vrata do Matanovića koji ju je odmah proslijedio do Zagorca na rubu kaznenog prostora nakon čijeg je preciznog udarca domaći vratar Kovačević izbacio loptu izvan igrališta iz donjeg lijevog kuta. Nakon toga, u 24. minuti, Bogović je izveo udarac iz kuta s desne strane na domaći peterac gdje je Matanović glavom samo okrznuo loptu i završila je na suprotnoj strani igrališta. Dvije minute kasnije domaći su došli i do drugog pogotka kojem je obilno kumovao gostujući vratar Kovačić kojem je na petercu ispala lopta iz ruku što je iskoristio Krovinović i pospremio je u mrežu. Novi pokušaj gosti su imali i u 29. minuti kada je Zagorec izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Rajić glavom s 12-13 metara za nekoliko centimetara promašio je okvir vrata. Do kraja prvog dijela, u 42. minuti, Petrinjci su također bili u prigodi, odnosno nakon solo dionice i udarca Krmpotića s ruba kaznenog prostora lopta je prohujala iznad same vratnice.

Početak drugog dijela odmah je pripao gostima u režiji oba Župetića, naime samo nakon nekoliko sekundi Marko je s lijeve strane ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora odakle ju je Filip glavom skrenuo u mrežu. Dok se nakon ovog domaći još nisu sredili, u 50. minuti snašla ih je nova nevolja kada je start Bezića unutar 16-erca sudac Hrgović ocijenio najstrožom kaznom, a udarac s bijele točke izveo je Bogović, međutim vratar Kovačević je efektno obranio udarac kada je loptu u donjem desnom kutu skrenuo u vratnicu odakle mu se odbila u ruke. Blizu novom pogotku domaći su bili u 64. minuti kada je Živčić izveo udarac iz kuta s lijeve strane na suprotnu gdje se lopta bez ičijeg dodira odbila od tla i za nekoliko centimetara preskočila vrata. Ipak, u 80. minuti Petrinjci su poentirali i po treći puta kada je Krmpotić sa 16 metara iz slobodnog udarca, preko živog zida, matirao vratara Kovačića. U samom finišu, u 90. minuti, gosti su mogli doći do pogotka kada se Hrženjak našao sam ispred vratara Kovačevića, ali poslao je loptu pokraj vrata.

Slijedeću utakmicu Mladost će igrati već u srijedu, 18. travnja, kada će u odgođenom 16. kolu, na Gradskom stadionu, od 17 sati, ugostiti momčad Karlovca 1919.