Čazmatrans2
Mladost „petardom“ potvrdila plasman u viši stupanj natjecanja Mladost „petardom“ potvrdila plasman u viši stupanj natjecanja
PETRINJA – Nakon povoljnog rezultata u prvoj utakmici u Donjoj Stubici (0:2) Petrinjci nisu ništa prepustili slučaju i u svih 90 minuta u uzvratu... Mladost „petardom“ potvrdila plasman u viši stupanj natjecanja

PETRINJA – Nakon povoljnog rezultata u prvoj utakmici u Donjoj Stubici (0:2) Petrinjci nisu ništa prepustili slučaju i u svih 90 minuta u uzvratu po(do)kazali su svoju kvalitetu koja ih je odvela u viši stupanj natjecanja (4. NL) koje su napustili prije dvije godine.

Mladostaši su svoju dobru i efikasnu igru nametnuli već od samoga starta, a počelo je u 6. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s desne strane i uputio idealnu loptu na „peterac“ na glavu Joliću koji je isto tako odlično reagirao, ali centimetri su ga dijelili od okvira vrata. Nakon toga domaći su prvi puta poentirali u 9. minuti kada su dupli pas odigrali Lovrić i Baniček, a ovaj pronašao na pet metara Kolića i mreža se zatresla. U nastavku Lovrić je imao dva dalekometna pokušaja po sredini s 20-ak metara, ali oba puta gostujući čuvar mreže Rajilić uspio je loptu odbiti. U 36. minuti ipak je došlo do povećanja vodstva kada je Lovrić iz slobodnog udarca, s lijeve strane, ubacio loptu u središte gostujućeg kaznenog prostora gdje se Jolić u gužvi izborio za loptu i poentirao. Do kraja prvog dijela, u 38. minuti, Kolić je odigrao povratnu loptu Kukuriću čiji je dobar udarac u desni donji kut gostujući vratar uspješno neutralizirao, a tek u 40. minuti gosti su prvi puta ozbiljnije priprijetili kada se Pešec na 25 metara sam izborio za loptu nakon čijeg je dobrog udarca završila u naručju domaćeg vrata Tolušića. U posljednjim sekundama prije odmora Marjanović je s desne strane uputio upotrebljivu loptu pred gostujuća vrata prema Kukuriću koji nije baš najs(p)retnije reagirao i prigoda je propala.

Drugi dio bolje su otvorili gosti samo utoliko što su došli do pogotka u 58. minuti kada je nakon ubačene lopte Pejića s lijeve strane Pešec ostao „zaboravljen“ na „petercu“ i nije mu bilo teško matirati vratara Tolušića. Na povećanje domaćeg vodstva nije se trebalo čekati dugo, naime u 63. minuti Prepelec se najbolje snašao u gužvi pred gostujućim vratima i s 3-4 metra ugurao je loptu u mrežu. Nakon toga krenule su i akcije Kajića, najprije u 78. minuti kada je izbačenu loptu na 18 metara raspalio kao iz topa, ali prohujala je za nekoliko centimetara iznad vratnice, zatim u 82. minuti kada mu je Gorup s ruba kaznenog prostora odigrao povratnu loptu, a nakon udarca u donji desni kut tu se našao vratar Rajilić i nije bilo promjene rezultata, međutim zato je u 86. minuti, kao treća sreća, što je ustvari bio i najljepši potez kada je krasnom varkom bacio na travu zadnji red gostujuće obrane i vrata Rajilića, te poslao loptu u praznu mrežu. Na kraju, posljednji peti pogodak djelo je domaćih mladih snaga kada se u 88. minuti Prepelec probio po desnoj strani i gađao suprotnu gdje je Gorup nekoliko centimetara prije crte pospremio loptu u mrežu. Sam finiš, u sudačkoj nadoknadi, pripao je gostima odnosno Markusu kada je izveo dobar „slobodnjak“ s desne strane, ali bez obzira što je lopta išla pod samu vratnicu vratar Tolušić je bio i ostao na visini zadatka.

Osim igračima, svakako dio „pobjedničkog kolača“ pripada i treneru Dariu Kovačeviću, kao i operativcima kluba koji su svi zajedno odradili ovaj posao, a Kovačević je nakon ovog pobjedničkog puta kazao: „Mislim da rezultat 5:1 govori sve i da smo stvarno kvalitetnija momčad. U Stubici je prvo poluvrijeme bilo malo lošije, a onda nakon toga i pogotovo sada doma, pokazali smo i kvalitetu i našu ambicioznost i da smo zasluženo izborili viši stupanj natjecanja.“

Najavio je i kako bi sada što prije trebalo „hladne glave“ sjesti i dogovoriti se oko stručnog stožera i  pojačanja kako se ne bi došlo u vremenski škripac prije početka priprema oko sastavljanja momčadi za novo prvenstvo.

Utakmicu su pratili i gosti iz Hrvatskog nogometnog saveza, odnosno Zorislav Srebrić, viši savjetnik predsjednika HNS-a, Stjepan Merkaš, član Izvršnog odbora HNS-a i predsjednik Nogometnog saveza Krapinsko-zagorske županije, Davor Ivić, član Izvršnog odbora HNS-a i predsjednik Nogometnog saveza Sisačko-moslavačke županije, te Damir Nogić, tajnik Nogometnog saveza SMŽ.

Prije početka utakmice najprije je Davor Ivić uručio pobjednički pokal mlađim pionirima Mladosti koji su, pod vodstvom trenera Aleksandra Kolića, suvereno osvojili prvo mjesto (21 pobjeda i 1 remi) u svojoj kategoriji u prvenstvu NS SMŽ, a gledatelji su pozdravili i generaciju Mladostaša koja je 22. lipnja 1986. godine ostvarila do sada najveći uspjeh kluba, odnosno plasman u tadašnju Drugu saveznu ligu i na svom travnjaku ponovo su, ovaj puta prošetali: Radimir Bobinac, Dragoslav Peškir, Nenad Boršić, Joso Šeperac, Drago Ferenčak i njihov tadašnji trener Ivan Turkalj, kojima je prigodne darove, u ime kluba, uručio sadašnji predsjednik Mladosti Ivan Matić.