vr-ml

Mladost poražena od Vrapča

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 16. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Vrapče od koje su poraženi 4:0.

Prvi su nešto ozbiljnije priprijetili Petrinjci u 6. i 19. minuti preko Ćavara, odnosno iz slobodnih udaraca s dvadesetak metara, a oba puta domaći vratar Ševerdija bio je uspješniji zaustavivši pokušaje u svom gornjem desnom kutu i po sredini ispod same vratnice. Kada već nisu uspjeli poentirati gosti jesu domaći u 22. minuti u prvom ozbiljnijem naletu kada se iza gostujuće obrane, u kojoj nisu na vrijeme neutralizirali protok lopte pred kaznenim prostorom, našao Marić i uspio matirati vratara Jelavića. Nakon toga, bilo je bez uzbuđenja sve do posljednje minute prvog poluvremena pred domaćim vratima kada je unutar kaznenog prostora, s lijeve strane, dobro pucao Amoateg čija se odbijena lopta odbila do Lovrića koji niti iz dva pokušaja nije uspio svladati domaćeg vratara Ševerdiju.

Ono što Petrinjci nisu uspjeli materijalizirati jesu domaći već na početku drugog dijela, u 48. minuti, kada ponovo nije bilo odlučnosti u gostujućim obrambenim redovima gdje je Nasri primio loptu na rubu šesnaesterca s lijeve strane i proslijedio je prema sredini do Tomšića koji je pronašao put u mrežu. U 57. minuti gosti su još jednom bili blizu pogotku, naime Amoateng je izveo udarac iz kuta s lijeve strane kada su uslijedili odbijanci unutar kaznenog prostora gdje je lopta došla do Vučka koji je s desetak metara naciljao samo vratnicu. Uslijedilo je potom razdoblje bez nekih prigoda sve do samog finiša kada su domaći u 86. minuti, po već viđenom „petrinjskom obrambenom receptu“ došli do trećeg pogotka preko Markušića koji je iskoristio ponuđeno, a isti igrač poentirao je i minutu kasnije okončavši domaću kontru, dok Petrinjci u prvoj minuti sudačke nadoknade nisu uspjeli doći ni do počasnog pogotka u akciji Lovrića i Korečića čijem se dobrom pokušaju ponovo ispriječila vratnica.

HAŠK 1903 – ZAGOREC 0:2

SEGESTA – PONIKVE 1:0

KURILOVEC – TREŠNJEVKA 1:2

RAVNICE – MAKSIMIR 1:2

KARLOVAC 1919 – DUGO SELO 3:1