zag-mla

Mladost poražena u Krapini

KRAPINA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 3. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Krapini kod momčadi Zagorca od koje su poraženi 4:0.

Prvo uzbuđenje dogodilo se u 14. minuti kada se Radoš odlučio na udarac s 18 metara, a gostujući vratar Jelavić uspio je odbiti loptu na koju je natrčao Braun i poslao je tik iznad vratnice. Nakon toga po prvi puta poentirao je Smrekar u 20. minuti kada je u gužvi, u sredini kaznenog prostora, pucao snažno, a vratar Jelavić, bez obzira što mu je lopta bila na ruci, nije je uspio zaustaviti. Isti igrač bio je strijelac i u 37. minuti i to iz „kaznenog udarca“, jer je sudac Maleš Petrinjce doslovno kaznio za kontakt Cvitanovića i Hoića na rubu kaznenog prostora temeljem poznatog „slobodnog sudačkog uvjerenja“. Do kraja prvog dijela Petrinjci su mogli umanjiti prednost domaćina u 44. minuti kada je Baniček, s desne strane, ubacio loptu na domaći peterac gdje je najviši u skoku bio Babacar, ali domaći vratar Bruči loptu je ukrotio na samoj crti.

Na početku drugog dijela Petrinjci su krenuli nešto odlučnije i već u 52. minuti stvorena je dobra prigoda, slično kao i ona prethodna, odnosno ovaj puta Seth je, s desne strane, ubacio loptu pred domaća vrata, a najviši u skoku bio je Pličanić, međutim lopta je za nekoliko centimetara preletjela vratnicu. U 55. minuti za domaće je pokušao Hoić iz trka s ruba šesnaesterca, ali vratar Jelavić uspješno je loptu odbio, a dvije minute kasnije Petrinjci su ponovo ozbiljno priprijetili preko Setha koji se u solo dionici po lijevoj strani sjurio do ruba kaznenog i u završnici lopta je prohujala tik uz vratnicu. Da gosti ne bi ugrozili rezultat u 59. minuti se još „slobodnijim sudačkim uvjerenjem“ pobrinuo sudac Maleš kod Mejcenićevog ubačaja s lijeve strane kada je loptom pogodio Gršića koji je doslovno imao „zalijepljenu“ ruku uz tijelo, međutim za Maleša nije bilo nikakve dvojbe i lopta je ponovo morala na „kreč“ odakle je Hoić naciljao donji lijevi kut vratara Jelavića i sada je to za domaće bila osjetna prednost koju gosti nisu uspjeli umanjiti niti u 68. minuti kada je Ćavar izveo udarac iz kuta s desne strane, a Seth iz sredine kaznenog prostora za malo promašio okvir vrata i onda je na scenu ponovo stupio Smrekar koji je, u 74. minuti, odigrao dupli pas s Mlinarićem i s ruba šenaesterca precizno naciljao donji lijevi kut vratara Jelavića. Do kraja su viđene još po jedna prijetnja s jedne i druge strane, odnosno u 83. minuti domaći su izveli brzu akciju u kojoj je Pelko odlično pucao iz sredine kaznenog prostora, vratar Jelavić isto tako obranio, a Mlinarić je odbijenu loptu iz povoljne pozicije poslao daleko izvan okvira, dok je s gostujuće strane, u 88. minuti, Ćavar odradio solo dionicu koju je okončao Korečić s ruba kaznenog prostora, ali lopta je završila u naručju domaćeg vratara.

LUKAVEC – LUČKO 1:0

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 9, 2. KARLOVAC 1919 7, 3. DUGO SELO 7, 4. VRAPČE 7, 5. GAJ MAČE 6, 6. VRBOVEC 6, 7. MAKSIMIR 4, 8. TRNJE 4, 9. BISTRA 4, 10. MLADOST 4, 11. LUKAVEC 3, 12. HAŠK 1903 2, 13. KURILOVEC 2, 14. SEGESTA 2, 15. TREŠNJEVKA 2, 16. LUČKO 1, 17. PONIKVE 1, 18. RAVNICE 1 bod.

U slijedećem, 4. kolu, u subotu, 11.09.2021., nogometaši petrinjske Mladosti bit će domaćini momčadi Lukavca, a susret će, na Gradskom stadionu, početi u 17 sati.