Mladost poražena u Odranskom Obrežu Mladost poražena u Odranskom Obrežu
ODRANSKI OBREŽ – U nastavku natjecanja, u 28. kolu Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Odranskom Obrežu kod... Mladost poražena u Odranskom Obrežu

ODRANSKI OBREŽ – U nastavku natjecanja, u 28. kolu Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Odranskom Obrežu kod momčadi Dinama od koje su poraženi 3:1.

Za Petrinjce je počelo vrlo loše jer već u 2. minuti domaći su došli do prednosti iz kaznenog udarca nakon što je prethodno Marović u 16-ercu oborio Obada, a precizan s bijele točke bio je Janječić, koji je potom, u 7. minuti, na „petercu“ bio i asistent Stojiću za brzih 2:0. U 28. minuti Janječić je također bio u prilici kada je lob udarcem, s 10-ak metara, gađao suprotnu stranu vrata, ali vratar Kovačević je na crti uspio loptu ukrotiti.

U drugom dijelu viđena je sasvim druga slika što se tiče Mladosti jer ulaskom Špišića i Krovinovića počelo se nešto događati i pred domaćim vratima, odnosno odmah u 47. minuti Špišić će probio po desnoj strani do ruba igrališta i povratnom loptom tražio Jandrića ispred kojeg je na dva metra domaći vratar Turčić presjekao akciju i loptu prigrlio. Nakon toga, u 64. i 65. minuti, Petrinjci su bili puno konkretniji, odnosno najprije su u gužvi pred domaćim vratima pokušali Krsnik i Špišić, te na kraju Jandrić koji je pogodio mrežu za smanjenje na 2:1. Odmah u drugoj akciji brzu kontru izveli su Špišić i Jandrić, ali klasični primjer ovakve akcije za udžbenike upropastio je pomoćni sudac Bićanić označivši zaleđe petrinjskog napadača iz (ne)samo njemu znanih razloga. U jeku pritiska Petrinjaca, kada je samo trebalo biti pitanje vremena kada će ponovo pokleknuti domaća obrana dogodilo se suprotno. Naime, jedini konkretniji dolazak domaćina na gostujuću polovicu, u drugom dijelu, dogodio se u 76. minuti kada se Stojić, u slalomu na rubu 16-erca, domogao pozicije za pucanje i nije oklijevao te je precizno pogodio donji desni kut vratara Kovačevića. Već u slijedećoj minuti uzvratili su Petrinjci kada se Jandrić našao sam na desetak metara s lijeve strane, ali promašio je okvir vrata, dok su u 87. minuti, na ubačaj Krsnika pred domaća vrata dupli pas odigrali Krmpotić i Krovinović, ali lopta je preletjela gornju vratnicu.

CROATIA – JARUN 2:3

Trenutni poredak je: 1. PONIKVE 68, 2. JARUN 66, 3. ZELINA 55, 4. GAJ MAČE 51, 5. GRADIĆI 44, 6. KARLOVAC 1919 39, 7.  MLADOST (Z) 39, 8. SAVA STRMEC 35, 9. CROATIA 33, 10. SAVSKI MAROF 33, 11. SAMOBOR 32, 12. MLADOST (P) 32, 13. SLUNJ 32, 14. DINAMO 31, 15. POLET 28, 16. STUPNIK 20 bodova.

U idućem, 29.kolu, u nedjelju, 27. svibnja, od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti, na Gradskom stadionu, bit će domaćini momčadi Samobora.