Mladost protiv Stubice uspješno odradila „pola posla“ Mladost protiv Stubice uspješno odradila „pola posla“
DONJA STUBICA – Nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su prvu utakmicu za popunu Međužupanijske nogometne lige – središte protiv momčadi Stubice u Donjoj Stubici od... Mladost protiv Stubice uspješno odradila „pola posla“

DONJA STUBICA – Nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su prvu utakmicu za popunu Međužupanijske nogometne lige – središte protiv momčadi Stubice u Donjoj Stubici od koje su bili bolji 2:0.

Prvi dio protekao je u obostranom respektu i laganoj inicijativi domaćina koji je nisu uspjeli materijalizirati, dok su u drugom dijelu Petrinjci postepeno preuzimali konce igre u svoje ruke što im se u konačnici itekako isplatilo. Prvu izgledniju prigodu imali su Petrinjci u 10. minuti kada je dobro pucao Kukurić s ruba 16-erca, ali lopta je preletjela vratnicu, a odmah u 11. minuti uzvratili su Donjostubičani kada je Horvat, s desne strane, na „peterac“ ubacio idealnu loptu na glavu Pešceca, međutim vratar Tolušić je odlično reagirao i spasio svoju mrežu. U 13. minuti Pešćec je dobro pucao i iz slobodnog udarca s 25 metara, ali ravno u ruke dobro postavljenom Tolušiću. Petrinjci su uzvratili u 17. minuti slobodnim udarcem Lovrića s desne strane, s 25 metara, pred domaća vrata gdje je Jolić glavom skrenuo loptu za nekoliko centimetara preko vrata. Nakon toga najviše uzbuđenja zbilo se u 33. minuti pred vratima Petrinjaca kada je najprije Horvat s desne strane, stekao se dojam, htio ubaciti loptu, ali zahvatio ju je tako da je odsjela na gornjoj vratnici i odbila se na desetak metara do Drempetića koji je silovito pucao po sredini vrata odakle ju je s crte Bezić odbio u polje do još jednog domaćeg igrača Pejića koji je u konačnici, u blizini „kreča“, promašio okvir vrata.

Drugi dio počeo je prigodom Petrinjaca u 48. minuti kada je Marjanović s desne strane ubacio upotrebljivu loptu pred domaća vrata, a Kolić glavom s „peterca“ preko gornje vratnice. U 50. minuti Lovrić je za goste pokušao još jednom izravno iz slobodnog udarca s 25 metara, ali na pravom mjestu je bio domaći čuvar mreže Rajilić i lopta je završila u njegovom naručju. Vrlo blizu pogotku domaći su bili u 55. minuti nakon dobre akcije i odbijanaca u kaznenom prostoru Petrinjaca kada se lopta na rubu 16-erca odbila do Horvata, a njegov dobar udarac zaustavila je vratnica. Nakon toga Mladost je preuzela inicijativu i stezala obruč oko domaće obrane kada im je najprije u 57. minuti Baniček „ukrao“ loptu na rubu kaznenog prostora, a nakon udarca lopta je prohujala uz desnu vratnicu. U 58. minuti Lovrić i Marjanović su izveli brzopoteznu akciju po desnoj strani, a na povratnoj lopti na 7-8 metara Kukurića su u realizaciji ipak uspjeli omesti domaći igrači. U 60. minuti domaćine je „na životu“ održavao vratar Rajilić kada je nakon Lovrićevog udarca iz kuta s desne strane i Jolićevog odličnog udarca glavom u padu krajnjim naporom izbacio loptu izvan igrališta iz svog donjeg lijevog kuta, a u ponovljenom Lovrićevom ubačaju Bezić je bio najviši u zraku, ali ovaj puta lopta je prohujala uz desnu vratnicu. Pritisak i upornost Petrinjaca ispatila im se u 71. minuti kada se Marjanović lijepo probio po desnoj strani, a Kolić naklonio na „petercu“ i za djelić sekunde prije vratara Rajilića skrenuo loptu u mrežu. Do povećanja vodstva Petrinjci su mogli doći u 76. minuti kada se Kajić našao sam na pet metara i gađao donji lijevi kut domaćeg vratara koji je odlično reagirao i sačuvao svoju mrežu, međutim to mu nije uspjelo u 85. minuti kada su na desnoj strani kombinirali Marjanović i Lovrić na čiju je ubačenu loptu na 3-4 metra utrčao Prepelec i pospremio je u mrežu. U samom finišu moglo je doći i do promjene rezultata kada je u 87. minuti Lovrić još jednom izveo dobar udarac iz kuta s desne strane, a Jolić isto tako glavom za nekoliko centimetara promašio vrata, dok se Kajić u 88. minuti odlučio na udarac s ruba 16-erca pod samu vratnicu odakle je Rajilić lijepom paradom izbacio loptu izvan igrališta.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u nedjelju, 18. lipnja, na Gradskom stadionu u Petrinji, od 18 sati, a bez obzira na povoljan rezultat Dario Kovačević, trener Mladosti, svjestan je da je odrađeno tek „prvo poluvrijeme“ i nakon ogleda u Donjoj Stubici kazao je: „Zadovoljstvo postoji, ali imamo još jednu utakmicu i ne treba podleći nikakvoj euforiji. Ovo treba odraditi do kraja, ovako kako smo odigrali ovu utakmicu za koju mogu reći da je domaćin u prvom poluvremenu bio bolji, imali smo i sreće, ali na kraju smo stabilizirali igru i postigli dva pogotka i rezultat koji nam daje nadu za prolazak.“