Izbornik
mla-mak

Mladost s „pola tuceta“ Maksimiru zaključila sezonu

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u posljednjem 34. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad zagrebačkog Maksimira od koje su bili bolji 6:1.

Prije početka utakmice održana je i mala svečanost, odnosno juniori petrinjskog kluba prvaci su natjecanja Treće nogometne lige – Središte, a medalje i pokal za osvojeno prvo mjesto uručili su im Davor Ivić, član Izvršnog odbora HNS-a i predsjednik Nogometnog saveza SMŽ i Zoran Raič, predsjednik NK Mladost.

Pod trenerskom palicom ROBERTA PERKOVIĆA ovaj uspjeh ostvarili su: MATEO RADUŠEVIĆ, SANDRO JERGOVIĆ, DAVID MILOŠEVIĆ, MATEJ ŠIMUNDIĆ, PETAR MARKPREKAJ, TONI TEPIĆ, MILOŠ DŽAKULA, MARKO MAROVIĆ, BERNARD PEDLJO, MIŠO ĐEBRO, ANDREJ MIOKOVIĆ, ALEN KAPAC, JOSIP PETROVIĆ, VALENTINO JUKIĆ, JOSIP POTURICA, MARIO BELOŠEVIĆ, LUKA BEGOVIĆ, FILIP PIPALOVIĆ, BORNA KIKIĆ, JOSIP RADMAN, MARKO MEDAREVIĆ, MARTIN ELBLINGER i MURSEL SMAKIQI.

• Image00011

Što se tiče seniora oni su svoj posao počeli odrađivati u 10. minuti kada je Abramović ordinirao na lijevoj strani uz rub kaznenog prostora i onda iza gostujuće obrane pronašao Hrnčevića koji je uspješno matirao gostujućeg vratara Marcosa Jovičevića, koji ipak uspješno reagirao u 17. minuti kada je Filipović ušao u šesnaesterac s desne strane i gađao njegov donji lijevi kut. Nakon toga na suprotnoj strani, u 24. minuti, istaknuo se i domaći vratar Jelavić u solo akciji Filipa Jovičevića koji je s lijeve strane uputio upotrebljivu loptu prema svojim suigračima, ali Jelavić je pravovremeno presjekao loptu na svom petercu. U 31. minuti Petrinjci su mogli i do drugog pogotka kada je Lovrić uputio dugu loptu prema Hrnčeviću iza gostujuće obrane, ali u naletu prema vratima nepropisno ga je zaustavio Milas i sudac Čužić je pokazao na bijelu točku odakle je vratar Marcos Jovičević obranio udarac Filipovića. Isti međusobni ishod imali su i u 36. minuti kada se Filipović probio po desnoj strani i na petercu tražio Abramovića kojem je gostujući čuvar mreže pokupio loptu „ispred nosa“, dok je 39. minuti imao sreće, odnosno ponovo je Filipović povukao kontru do Lovrića koji je u sredini kaznenog prostora pronašao Abramovića nakon čijeg je udarca lopta prohujala tik uz vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 52. minuti, domaći su stvorili novu prigodu kada je Hrnčević u trku od sredine igrališta došao do ruba kaznenog prostora, ali nakon udarca lopta je završila u naručju gostujućeg vratara, a minutu kasnije na iskušenjima je bio i domaći vratar Jelavić kada je došao „oči u oči“ s gostujućim napadačem Blagoevim kojem je uspio blokirati udarac, a u popravnom udarcu Knežević je za malo promašio okvir vrata. Međutim, u 57. minuti bio je nemoćan kada je ponovo iz blizine uspješno neutralizirao pokušaj Kondresa, ali ne i Blagoeva koji je odbijenu loptu pospremio u mrežu. Poravnanje rezultata trajalo je samo minutu koliko je trebalo domaćem napadu po desnoj strani da Špišić ubaci loptu na gostujući peterac gdje ju je Korečić glavom spustio Hrnčeviću koji je u padu prebacio gostujućeg vratara za novo vodstvo Petrinjaca. U 61. minuti zaprijetili su i gosti kada je Bradić ubacio loptu s lijeve strane, a na petercu Blagoev bio najviši u skoku, međutim lopta je proletjela pokraj vrata. Neizvjesnost oko pobjednika prekinuo je Filipović u 63. minuti kada je Dumbović prvi kontakt s loptom, nakon ulaska u igru, iskoristio za dugo ubacivanje sa sredine igrališta do domaćeg napadača koji je s desne strane naciljao suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu, a Filipović je bio začetnik i slijedećih akcija, odnosno najprije je u 72. minuti nepropisno zaustavljen u prodoru, a ovaj puta uspješan s „kreča“ bio je Lovrić, dok je u 76. minuti nakon ulaska s desne strane u šesnaesterac i gužve pred vratima lopta došla do Dumbovića koji je „podebljao“ domaću prednost, te na kraju ipak zaključio Filipović nakon što je prethodno veliki dio posla pred gostujućim vratima odradio Abramović.