mla-haj

Mladost se hrabro i kvalitetno suprotstavila Hajduku

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, članovi 3. HNL – Središte, u šesnaestini završnice Hrvatskog nogometnog kup-a, ugostili su prvoligašku momčad splitskog Hajduka od koje su poraženi 2:0.

Bez obzira što je gostujući trener Burić malo „prošarao“ sastav ipak su oni s „pedigreom“ prvotimaca i dosta su se namučili protiv petrinjskih „zelenih“ koji su prvi priprijetili u 12. minuti kada je Filipović najprije izveo slobodni udarac s 20-ak metara i lopta se od „živog zida“ odbila izvan igrališta za udarac iz kuta koji je ponovo izveo Filipović ravno na glavu Bezića nakon čijeg je udarca lopta prohujala tik iznad vratnice. Splićani su potom uzvratili u 30. minuti kada je Kalik s desetak metara, s lijeve strane, pogodio vanjski dio mreže, ali je zato minutu kasnije sa skoro istog mjesta, na ubačaj Vuškovića s desne strane, bio precizniji glavom, odnosno gađao je donji desni kut vratara Kovačevića koji je loptu odbio, ali splitski napadač u nastavku akcije odbijenu loptu poslao je u mrežu. Ubrzo nakon toga, u 34. minuti, Petrinjci su stvorili novu prigodu kada je Filipović iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio upotrebljivu loptu pred gostujuća vrata, ali prošla je između nekolicine igrača i završila pokraj vratnice izvan igrališta.

U drugom dijelu, u 52. minuti, Jairo, osvježenje u gostujućim redovima nakon odmora, posljednji je pucao nakon odbijanaca u 16-ercu domaćina, ali lopta je proletjela pokraj vrata. Isti konačni učinak bio je i na strani Petrinjaca u 74. minuti kada se Jandrić probio po lijevoj strani i na 3-4 metra pronašao Lovrića, a u slijedećoj minuti iskazao se gostujući čuvar mreže Ljubić prilikom dva pokušaja Đusija i neposredne blizine. U samom finišu lijepa akcija viđena je u 84. minuti koju su izveli Jairo i Jurić čiji je precizan udarac glavom u njegov donji lijevi kut vratar Kovačević efektno obranio. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi, Splićani su potvrdili pobjedu kada se Jairo našao sam iza domaće obrane i u konačnici prebacio vratara Kovačevića za konačnih 0:2.

Gostujući trener Damir Burić na kraju nije krio malo razočaranje izvedbom svojih igrača: „Mislim da je Mladost odigrala jednu jako kvalitetnu dobru utakmicu, mi smo danas bili ispod naše razine, a u nekim situacijama smo imali i sreće. Ajmo reći, jedna tipična kup utakmica u koju mi nismo ušli onako kako treba i cijelu utakmicu smo bili pasivni, puno nam je trebalo da se adaptiramo na igru, tako da sam osobno jako, jako nezadovoljan. Jedino je pozitivno što smo kod kuće ostavili neke igrače koji će nam trebati u nedjelju, prošli smo jednu rundu dalje, ali puno toga ovaj puta nije bilo dobro zato što moramo zauzeti bolje pozicije, ne prilazimo svi, jednostavno moramo zauzeti pozicije za dubinu, odigrati jednostavnije bržim protokom lopte bez obzira kakav je teren i moraš se na njega adaptirati, jer kakav je nama, takav je i njima. Ovaj puta mi nismo napravili puno tih stvari, komplicirali smo previše i tako da možemo kazati da nismo zadovoljni. Prošli smo dalje, to je jedino što vrijedi, a ovo ostalo imamo puno, puno toga pričati, a s druge strane dobro je da neki vide da tako dalje ne ide, da se tako ne može igrati. U prvenstvu će biti sasvim druga slika, bit će drugačija momčad, ali meni je bilo jako dobro da vidim s ovim momcima, koji su danas bili na terenu, što se od njih može očekivati, kako se u ponašaju na terenu u određenim trenucima. To nam je bila dobra slika, nije bila lijepa, ali za nas je bila poučna.“

Unatoč porazu Zoran Buinac, trener domaćih, bio je zadovoljan: „Dečki su odigrali jednu pravu utakmicu, energetski na jako visokoj razini, znali smo što nas čeka. Mi se u najavi nismo specijalno pripremali za ovu utakmicu, znali smo da se moramo boriti svih 90 minuta. Stali smo tako u jedan borbeni blok, malo smo ih čekali, energetski se dosta trošili, međutim u toj 70. minuti, kada smo osjetili da je rezultat još aktivan kod 1:0, stavili smo dvije špice i krenuli malo više prema gore, a da je bilo više sreće možda smo mogli i poentirati. Na kraju, zaslužena pobjeda Hajduka, ali smo se pred ovim auditorijem pokazali hrabro, u sportskom smislu smo pali, „poginuli“ dosta hrabro i čestitam igračima. Ne mogu reći da mi je žao, ali me više veseli, nakon ona dva recimo kiksa u prvenstvu, pristup i hrabrost. Teško je uopće uspoređivati nas s Hajdukom, ali ovo je bila jedna, pa mogu i hrabro reći, ravnopravna utakmica gdje smo stvarno imali svojih prilika. Čak kada smo promašili kod 1:0 rekao sam, majko mila što ako budu produžeci tko će nas do subote spremiti za prvenstvenu utakmicu. Svakako, drago mi je da smo ovako izgledali, čestitam Hajduku na apsolutno zasluženoj pobjedi. Također, zahvaljujem se i publici, bilo je predivno igrati i mislim da su dečki to prepoznali, vratili svojom borbenošću, a što se tiče našeg prvenstva mi smo sada treći, drugi nam bježi samo jedan bod i dogovor je takav da ako se ukaže prilika da možemo i koju stepenicu gore, ne nedostaje nam puno i mislim da ćemo mi to napraviti. Mislim da ova momčad ima potencijala, mi smo još premalo zajedno, neke stvari još moramo uigravati, netko je u svemu još malo i nestrpljiv, ali recimo, ova dva kiksa u zadnje dvije utakmice u prvenstvu plod su ovoga danas. Sada se nakon ovoga samo okrećemo prvenstvu i nadam se da možemo još više od trećeg mjesta.“

Ukupnim dojmom bio je zadovoljan i Neven Žužić, predsjednik NK „Mladost“: „Nakon dugo vremena, zbog toga jer sve prijašnje utakmice s Dinamom bile su prijateljske, ova je bila natjecateljska gdje je Mladost pokazala da se ravnopravno nosi i s prvoligašima. Prekrasno za 2700 ljudi za ovaj Grad i za ovu Županiju. Predstavili smo se u najboljem svjetlu i Petrinja treba biti ponosna na svoje igrače, ali nama u subotu (28. rujna) slijedi važna utakmica, nama dolazi novi „Hajduk“, novi derbi, to je Bistra, u kojem moramo pobijediti i zadržati gornji dio ljestvice i sada kažem odgovorno, borit ćemo se za ulazak u Drugu ligu.“

Pohvale je uputio i petrinjski gradonačelnik Darinko Dumbović: „Možemo reći da je ovo bila fešta od nogometa u Petrinji u kojoj smo definitivno pokazali da imamo karakter momčadi, da imamo ono poznato petrinjsko nogometno gostoprimstvo. To se pokazalo i vidjelo da imamo svoju stogodišnju tradiciju nogometa u Petrinji i gledajući na rezultat Mladosti kako smo ušli u Kup. Danas je propušteno dosta prilika, rezultat je 2:0, međutim bilo bi pravedno i da je, u najmanju ruku, bilo i 1:1. Kada pogledamo sve naše prilike i sve što su iz petnih žila odradili naši igrači, dobro pripremljeni, utakmica na visokoj razini, publika fantastična, Torcida isto tako i mislim da je organizacijski odlično prošlo i klub je pokazao da ima dobru upravu koja je to posložila, od osiguranja do prodaje ulaznica. Svima se zahvaljujem i najvažnije je da nije bilo incidenata, a očekivali smo da će možda biti nešto „nategnuto“ i prošlo je sve dobro. Sama utakmica je bila na razini, neću reći prvoligaškoj, ali drugoligaškoj sigurno. Žao mi je što nismo iskoristili te naše prilike koje smo imali, ali izvući ćemo pouku iz toga. Mislim da Grad Petrinja zaslužuje da imamo trećeligaša i da je ovaj rezultat i ovo što smo vidjeli, odnosno svi nogometni fanovi, da mi nismo ovdje slučajno i da nismo slučajni prolaznici i da kroz godinu-dvije ovu našu infrastrukturu moramo iskoristiti za našu mladost. Kada govorim o mladosti to su naša djeca. Napravili smo pomoćno igralište s umjetnom travom, imamo više od 200 djece i to je ono što ću nastojati kao gradonačelnik da ulažemo novac u našu djecu i u budućnost naše djece. Trebamo ih dovesti k sebi i struka ih treba uzeti u svoje ruke i to je ono što je jako važno da našu djecu treniraju ljudi koji imaju pedagoški pristup. Još jednom hvala publici, hvala igračima koji su pokazali kako se bori za boje kluba od 1. do 92. minute i bili smo cijelu utakmicu ravnopravan protivnik. Tu sam sretan i kao gradonačelnik i kao gledatelj.“

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.