Mladost i Tondach remizirali uz četiri pogotka Mladost i Tondach remizirali uz četiri pogotka
PETRINJA – U 9. kolu Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Tondacha iz Bedekovčine, a susret je okončan... Mladost i Tondach remizirali uz četiri pogotka

PETRINJA – U 9. kolu Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Tondacha iz Bedekovčine, a susret je okončan bez pobjednika 2:2.

U prvom poluvremenu, dok su imali respekt prema domaćim igračima, gosti su na neki način bili u podređenom položaju, ali su u drugom dijelu „okrenuli ploču“ i zadali dosta glavobolje Petrinjcima.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaći su prvi puta ozbiljno priprijetili u 21. minuti kada je Krmpotić izveo slobodni udarac s 25 metara, a lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu vratara Družineca. Nakon toga, u 26. minuti, haklersku akciju unutar gostujućeg kaznenog prostora odigrali su Horvatin, Krmpotić i Hrnčević koji je s desetak metara poslao loptu pokraj gostujućeg vratara, ali na putu u praznu mrežu ispriječila se vratnica, dok je isti igrač dvije minute kasnije, kada se našao sam iza gostujuće obrane pucao na isti način, međutim ovaj puta lopta je proletjela uz vratnicu. U 38. i 39. minuti gostujući vratar Družinec izašao je kao pobjednik u dvobojima s Hrnčevićem i Horvatinom kada su bili u situacijama oči u oči. Ipak, u 40. minuti Petrinjci su poentirali iz kaznenog udarca preko Horvatina jer je prethodno Robert Jurlina u kaznenom prostoru oborio Špišića nakon dobrog duplog pasa s Hrnčevićem.

Drugi dio bolje su otvorili gosti i u 58. minuti Mlinarić se, po lijevoj strani, probio kroz domaću obranu i onda s 3-4 metra zakucao loptu u mrežu, a u 65. minuti Jaković je odradio solo dionicu koja je okončana udarcem pokraj same vratnice dok je u 67. minuti, s lijeve strane, bio asistent Mlinariću koji je ponovo bio precizan za 2:1 vodstvo gostiju koji su rezultat mogli i „podebljati“ u 70. minuti kada se Marković u sredini kaznenog prostora našao sam pred domaćim vratarom Kovačevićem koji je odličnom reakcijom spriječio ulazak lopti u mrežu. Od tog trenutka gosti su ostali brojčano slabiji kada je izravni crveni karton dobio Dominić zbog nesportskog udaranja Gršića, ali i brojčana prednost nije previše donijela Petrinjcima. Naime, samo su u 77. minuti stvorili izgledniju prigodu kada su na lijevoj strani kombinirali Špišić i Gršić koji je uputio upotrebljivu loptu prema Hrnčeviću na „petercu“, ali nakon njegovog udarca lopta je završila u naručju gostujućeg vratara. Ipak, u samom finišu, u 90. minuti, u lijevom kutu igrališta kombinirali su Špišić i Jandrić koji je utrčao u kazneni prostor gdje ga je oborio Mario Čehulić i sucu Ilčiću nije preostalo ništa drugo nego još jednom pokazati na bijelu točku odakle je ovaj puta bio precizan vratar Kovačević za konačnih 2:2.

GRADIĆI – GAJ MAČE o:1

Trenutni poredak je: 1. GAJ MAČE 23, 2. BISTRA 21, 3. VRAPČE 19, 4. MLADOST 18, 5. DINAMO 15, 6. ZELINA 14, 7. TONDACH 14, 8. SEGESTA 12, 9. KARLOVAC 1919 12, 10. MLADOST (Z) 10, 11. CROATIA 10, 12. ODRA 9, 13. SAVA STRMEC 9, 14. GRADIĆI 6, 15. MOSLAVINA 6, 16. SAMOBOR 4 boda.

U idućem 10. kolu, u nedjelju, 21. listopada, od 15 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Maču kod vodeće momčadi Gaja, a bit će organiziran i autobusni prijevoz za navijače koji se mogu prijaviti u uredništvu Petrinjskog radija ili Caffe baru „Code“.