mla-bis

Nastavljen pobjednički niz „zelenih“

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 21. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Bistre od koje su bili bolji 2:1.

Novom, četvrtom uzastopnom proljetnom pobjedom Petrinjci su nastavili uspješan niz, a u susretu s Bistranima prvu prigodu pretvorili su u pogodak u 10. minuti kada se, nakon ubačaja Đusija s desne strane, u gužvi pred gostujućim vratima najbolje snašao Filipović i matirao gostujućeg vratara Rihtara. Nakon toga uslijedio je pokušaj gostiju u 21. minuti preko Rašića iz slobodnog udarca s 20 metara, ali lopta je prohujala tik iznad vratnice domaćeg vratara Jelavića, dok je s domaće strane Filipović imao dobar pokušaj u 35. minuti s ruba kaznenog prostora, međutim ovaj puta lopta je završila uz samu lijevu vratnicu gostujućeg vratara. U posljednjim trenucima prvog dijela, u jeku prave snježne mećave, za domaće je pokušao i Baniček u solo dionici po desnoj strani, ali vratar Rihtar je krajnjim naporom nogom izbacio loptu iz svoga donjeg lijevog kuta.

U istom snježnom ozračju, na početku drugog dijela, u 58. minuti, gosti su došli do poravnanja kada je Šturlan pobjegao sam po lijevoj strani i u konačnici matirao vratara Jelavića. Nove prigode gosti su imali i u 66. i 69. minuti, oba puta preko Rašića, kada je u prvoj situaciji u sredini kaznenog prostora pucao izravno u ruke dobro postavljenog Jelavića, dok se u drugoj situaciji nije najbolje snašao na petercu i lopta je završila izvan igrališta. Potom su uzvratili i domaći u 78. minuti kada je Filipović pucao iz okreta, ali lopta je prohujala iznad vratnice, zatim je 84. minuti izveo udarac iz kuta s desne strane nakon kojeg je Lovreković glavom poslao loptu u mrežu za novo domaće vodstvo koje je Filipović mogao „podebljati“ u 89. minuti nakon odličnog slobodnog udarca s 25 metara, ali isto tako i obrane vratara Rihtara koji je izbacio loptu ispod same vratnice.

KARLOVAC 1919 – LUČKO 0:1

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 51, 2. JARUN 48, 3. TRNJE 45, 4. ZAGOREC 35, 5. GAJ MAČE 32, 6. LUČKO 32, 7. DUGO SELO 30, 8. PONIKVE 29, 9. MAKSIMIR 28, 10. BISTRA 26, 11. VRAPČE 26, 12. KARLOVAC 1919 26, 13. MLADOST 26, 14. ŠPANSKO 21, 15. SEGESTA 20, 16. TREŠNJEVKA 19, 17. HAŠK 1903 18, 18. VRBOVEC 14 bodova.

U slijedećem, 22. kolu, 10.04.2021., od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Ponikve.