mla-ban

Nogometaši Mladosti, u prijateljskoj utakmici, napunili mrežu Banovca

PETRINJA – U sklopu priprema za proljetni nastavak prvenstva Treće hrvatske nogometne lige – Središte nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su treću prijateljsku utakmicu u kojoj su ugostili županijskog prvoligaša Banovac iz Gline od kojeg su bili bolji 10:2.

Prvi pogodak je uslijedio već u 3. minuti kada je Bandić ubacio loptu s desne strane, a Radošević se našao sam pred gostujućim vratima i skrenuo je u mrežu. S gostujuće strane uslijedilo je poravnanje u 37. minuti preko Ante Bana kada se, nakon brze kontre, najbolje snašao pred domaćim vratima, a na odmor se ipak otišlo uz vodstvo Petrinjaca nakon što je u 41. minuti Mihaljević bio precizan iz slobodnog udarca s 25 metara kada je pogodio donji lijevi kut gostujućeg vratara Majceka.

Na početku drugog dijela, u 47. minuti, prednost Petrinjaca povećao je Cerjak kada je u trku pospremio loptu u mrežu nakon odličnog ubačaja Lihića s desne strane. Tri minute kasnije i Lovrić se upisao u strijelce kada ga je Filipović brzopotezno uposlio iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora, a onda su u 57. minuti po drugi puta poentirali i Glinjani kada je Pedljo pobjegao domaćoj obrani i u konačnici zaobišao i vratara Đurđeka. U 60. minuti Cerjak se probio po desnoj strani i na suprotnoj pronašao Dumbovića koji je bio uspješan za 5:2, a ona je i Cerjak bio precizan u 73. minuti s ruba kaznenog prostora naciljavši loptu između lijeve vratnice i vratara Majceka. Nakon toga, u 80. minuti, Dumbović je odradio i solo dionicu za sedmi domaći pogodak, a minutu kasnije i Filipović se upisao u strijelce. U samom finišu, u 85. minuti, još jedno dobro ubacivanje Cerjaka s desne strane Pavlović je okončao pogotkom, a u posljednjim trenucima susreta ubacio je i loptu s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje je nes(p)retno reagirao Kirin i skrenuo je u vlastitu mrežu.

Novu prijateljsku provjeru Mladostaši će imati u subotu, 01. veljače, od 11.30 sati, kada će na pomoćnom igralištu Gradskog stadiona ugostiti županijskog prvoligaša Moslavinu iz Kutine.