pet-zg

Nogometaši Petrinjčice „upisali“ prve bodove

PETRINJA – Nogometaši Petrinjčice, u 7. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Zapad, ugostili su momčad Zagreba 92 od koje su bili bolji 5:3.

Prva polovica prvog poluvremena protekla je uz nekoliko nepreciznih pokušaja s jedne i druge strane, a onda su Petrinjci, u samo dvije minute, došli do tri pogotka prednosti kada je u 10. minuti Lovreković pred gostujućim vratima pronašao Papića, a on potom put lopti u mrežu. U istoj minuti, nekoliko sekundi kasnije, Papić je iskoristio grešku gostujuće obrane kada je vratar Kapural izašao daleko od svojih vrata, do polovice gostujućeg dijela terena, gdje je do lopte došao domaći napadač i pospremio je u mrežu. Samo minutu kasnije došlo je i do povećanja rezultata kada je Gršić uputio precizan udarac s 15-ak metara, a lopta se od desne vratnice odbila u mrežu. Nakon toga gosti su imali dobru prigodu za smanjenje rezultata u 12. minuti preko Mlinarića koji je nakon kontre s lijeve strane pucao tik uz vratnicu, dok su domaći također propustili dvije prigode, u 18. i 19. minuti, kada je najprije Papić s desne strane, uz rub igrališta, pogodio vratnicu, a Matković je potom iz kaznenog udarca s deset metara, nakon akumuliranih prekršaja, pucao izvan okvira vrata.

Drugi dio nastavljen je kao i prvi, odnosno prvih deset minuta bez velikih uzbuđenja, a onda su se u 30. minuti dogodile tri stvari. Najprije je gostujući igrač Mlinarić sa šest metara iz okreta pogodio vratnicu, potom su domaći povukli brzu kontru preko Barona koji je „oči u oči“ s vratarom Kapuralom pronašao put lopti do nebranjenog dijela mreže, a onda je na suprotnoj strani Beljan ubacio loptu Jerbiću pred domaća vrata koji ju je odmah skrenuo u mrežu. U 36. minuti Petrinjci su došli i do petog pogotka preko Papića na asistenciju Matkovića, a gosti su do kraja samo ublažili poraz i to u 38. minuti preko Mlinarića uz asistenciju Beljana, dok je konačni rezultat postavio Čulina u posljednjoj minuti, nekoliko sekundi prije sirene.

NOVI MAROF – FUTSAL PULA 2:1

BJELOVAR – RAB 7:1

SISCIA – OTOČAC 8:5

Trenutni poredak je: 1. NOVI MAROF 16, 2. JESENJE 14, 3. FUTSAL PULA 13, 4. BJELOVAR 10, 5. SISCIA 9, 6. ZAGREB 92 6, 7. RAB 5, 8. OTOČAC 4, 9. PETRINJČICA 3 boda.

U slijedećem, 8. kolu, nogometaši Petrinjčice gostovat će kod momčadi Otočca, a prije toga, u utorak, 25. studenoga, od 19 sati, odigrat će i utakmicu četvrtzavršnice Hrvatskog malonogometnog kupa na gostovanju kod momčadi Vrgorca.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.