mla-op

Odluka u Rijeci: Mladost i Opatija u prvoj utakmici kvalifikacija bez pobjednika

PETRINJA – U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu 2. HNL nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Opatije, a susret je okončan bez pobjednika i pogodaka – 0:0.

Nakon petrinjskih 90 minuta niti jedna momčad nije uspjela doći do rezultatske prednosti pa će tako putnika u drugoligaško društvo odlučiti uzvratni ogled u Rijeci na stadionu Kantrida gdje su Opatijci domaćini.

Što se igre tiče gosti su prvi priprijetili već na samom startu, kada je u prvoj minuti Bogulin izbio sam pred domaćeg vratara Đurđeka, ali lopta je završila u njegovim rukama. U 6. minuti Pejanović se za goste probio po lijevoj strani i u sredini kaznenog prostora pronašao Weitzera koji je opalio iz prve, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu. Pejanović je potom u 21. minuti bio u iznenadnoj prigodi u sredini kaznenog prostora, međutim domaći vratar Đurđek je efektno reagirao i izbacio loptu izvan igrališta. Prvu pravu akciju domaći su, u prvom dijelu, izveli u 26. minuti kada se Abramović probio po lijevoj strani i ubacio loptu na suprotnu odakle ju je Mihaljević vratio pred gostujuća vrata gdje ju je dočekao Radošević, a gostujući vratar Iveša krajnjim naporom izbacio iz svog donjeg desnog kuta.

Drugi dio obilježio je najprije dvije akcije Pejanovića u 61. i 64. minuti po lijevoj i desnoj strani  kada mu je u prvoj situaciji Đurđek obranio udarac, a u drugoj bio je asistent Bogulinu kojeg je Đurđek također nadmudrio. Petrinjci su nakon toga pokušali nešto više i to u 68. minuti kada je loptu nakon Lovrićevog slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora vratar Iveša izbacio iz svoga donjeg lijevog kuta, dok je u 79. minuti Abramović pobjegao po lijevoj strani, a Dumbović s desetak metara pucao preko vrata. U samom finišu, u 89. minuti, Baniček je za domaće pokušao u solo dionici po desnoj strani, međutim Iveša se nije dao nadmudriti, a u sudačkoj nadoknadi gostujući Pejanović je još jednom pobjegao domaćoj obrani po desnoj strani, ali ne i vrataru Đurđeku koji je nogom u padu spriječio ulazak lopte u mrežu.

Bez obzira što se nije umiralo u „ljepoti igre“, a nije bilo niti pretjerane grubosti, ali sudac Andrej Burilo iz Osijeka ipak je dijelio kartone „šakom i kapom“, odnosno čak devet žutih kartona od kojih su dva bila isključujuća, odnosno parna za Filipovića (Mladost) i Lucića (Opatija) koji će propustiti uzvratni ogled.

Neven Žužić, predsjednik NK Mladosti, na kraju utakmice je kazao: „Hvala svim gledateljima što su došli na utakmicu, što su podržali zelene, hvala svim igračima, treneru na borbi, cijeloj upravi. Smatram jedan nekorektan dio da su nam isključili najboljeg igrača, to mi se ne sviđa i to nam je možda neka poruka. Mi kao klub idemo i dalje u borbu, ne predajemo se i moramo shvatiti da nam je sada teže jer idemo na gostujuću utakmicu. Suci po mojem osobnom mišljenju nisu bili korektni, trebali su suditi realno jer postoje samo dvije utakmice, a ako ti u jednoj utakmici isključe najboljeg igrača, koji neće igrati u idućoj, to je neka poruka i to mi se uopće ne sviđa.“

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.