pet-bje

Petrinjčica pružila dostojan otpor Bjelovaru

SISAK – Nogometaši Petrinjčice, kao domaćini u sportskoj dvorani „Brezovica“ u Capragu, u posljednjem, 11. jesenskom kolu 2. HMNL – Zapad, ugostili su momčad Bjelovara od koje su poraženi 9:5.

Bez obzira na rezultat, petrinjski „Dječji vrtić“ pružio je dobar otpor iskusnijim gostima koji su tek u drugom dijelu drugog poluvremena došli do osjetnije prednosti koju su na kraju materijalizirali s tri nova boda. Što se same igre tiče Petrinjci su prvi ozbiljnije priprijetili u 4. minuti kada je Prelčec s desetak metara naciljao vratnicu, a isti učinak imali su i gosti preko Bajsića (9) i Cvitkovića (16), ali što se pogodaka tiče gosti su prvu prednost stekli kada je dva puta poentirao Hajdarović u 6. i 12. minuti u kojoj je Gršić odmah smanjio za domaće, te potom u 19. minuti i poravnao na 2:2, što je bio i rezultat prve dionice.

Drugi dio bolje su otvorili Petrinjci i u 27. minuti pogotkom Smakiqia došli su do prednosti koju je minutu kasnije anulirao Gogić, dok je u slijedećoj minuti Cvitković po drugi puta vratio minimalnu prednost gostima koju je nakon toga Hajdarović u 34. minuti povećao na +2 (3:5), a Mioković u 35. minuti ponovo doveo do neizvjesnosti (4:5) koja je kratko trajala jer je u 36. minuti dva puta poentirao Cvitković, te u slijedećoj i Grubišić za nedostižnih +4 (4:8). Međutim, golijada je zaključena u posljednjim trenucima susreta kada je, u trenutku kada su gosti imali igrača-vratara, Mioković sa svoje polovice igrališta naciljao prazna vrata, a potom su poentirali i gosti preko Đipala za njihovu konačnu pobjedu 9:5.