Petrinjčica u četvrt završnici Hrvatskog malonogometnog kupa Petrinjčica u četvrt završnici Hrvatskog malonogometnog kupa
PETRINJA – Nogometaši Petrinjčice u osmini završnice Hrvatskog malonogometnog kupa ugostili su prvoligašku momčad Kijevo Knin od koje su bili bolji 5:4. Već na... Petrinjčica u četvrt završnici Hrvatskog malonogometnog kupa

Već na samom startu, u 2. minuti, Petrinjci su došli do prednosti kada je najprije Marjanović odlično pucao s devet metara, a vratar Milić izbacio loptu izvan igrališta, a u nastavku, nakon Baničekovog udarca iz kuta Matković se našao pred gostujućim vratima i skrenuo loptu u mrežu. Samo nekoliko sekundi kasnije Baniček je po lijevoj strani povukao brzu kontru i pronašao Marjanovića u trku koji je u padu naciljao suprotni kut gostujućeg vratara. Ubrzo nakon toga, već u slijedećoj minuti, gosti su smanjili domaću prednost preko Daniela Kneževića koji se našao neometan na deset metara i uslijedio je njegov precizan udarac u donji lijevi kut vratara Tolušića. Poslije toga nastalo je malo zatišje što se tiče pogodaka sve do 15. minute kada je Papić s ruba igrališta na desnoj strani pronašao Barišića na devet metara i uslijedio je precizan udarac u lijevi kut između vratnice i vratara Milića za povećanje vodstva Petrinjaca. Ipak, finiš prvog dijela pripao je Kninjanima koji su dva puta poentirali u 18. minuti kada se u strijelce ponovo upisao Daniel Knežević preciznim udarcem s lijeve strane u suprotni kut vratara Tolušića, dok je Petar Knežević nekoliko sekundi kasnije s devet metara zakucao loptu pod vratnicu za prvo i jedino poravnanje gostiju.

Drugi dio za Petrinje je počeo kao i prvi, jer su u 22. minuti preko Papića, kada je s deset metara pod vratnicom probio čak i mrežu, došli do nove prednosti koju je isti igrač, odmah u slijedećoj minuti, povećao u solo dionici po lijevoj strani. Nakon toga domaći su uspješno čuvali stečenu prednost, čak i u trenucima kada su gosti zaigrali s igračem-vratarom, ali u posljednjim sekundama Kninjani su ipak poentirali kada je Ivan Matić iz blizine i okreta uspio pogoditi nebranjeni dio mreže za konačnih 5:4 i plasman Petrinjčice u četvrt završnicu.

Prije samog početka susreta, Goran Orešković, tajnik MNK „Petrinjčica“ uručio je prigodni klupski dar sucu Nikoli Jeliću iz Varaždina koji je dobitnik godišnje nagrade Umbro Futsal Award 2018 za najboljeg malonogometnog suca na svijetu. Jelić se tako pridružio ranije nagrađivanima Danijelu Janoševiću i Saši Tomiću, a u svojoj je konkurenciji pobijedio s 487 bodova, ispred Ruskinje Irine Velikanove (434) i Brazilca Ricarda Amarala Messe (302).