pet-loš

Petrinjčica „upisala“ prvu pobjedu

PETRINJA – Iako u Petrinji, zbog zamjene domaćinstva dogovorom klubova, u 6. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Zapad, nogometaši Petrinjčice bili su gosti na domaćem terenu protiv momčadi Lošinja od koje su bili bolji 4:3.

Petrinjski „dječji vrtić“ konačno je „pokazao zube“ i upisao prvu prvenstvenu pobjedu, a na prve pogotke, unatoč nekoliko dobrih pokušaja s jedne i druge strane, čekalo se do finiša prvog dijela, odnosno do 16. minute kada su najprije poentirali „gosti“ preko Miokovića koji je u brzoj kontri, za djelić sekunde i nekoliko centimetara, uz rub igrališta bio brži od vratara Mijatovića i pospremio loptu u praznu mrežu. Međutim, samo nekoliko sekundi kasnije „domaći“ su poravnali preko Pavleka koji je dobro potegnuo s desetak metara i lopta je završila iza leđa vratara Sekulića.

Na početku drugog dijela, u 21. minuti, Petrinjci su došli do nove prednosti kada se Gršić, s ruba igrališta na desnoj strani, odlučio na udarac i lopta je odsjela u suprotnom kutu. Nakon toga, u 26. minuti, Smakiqi i Lovreković su na „šestercu“ razmijenili dupli pas za povećanje prednosti na 3:1 koju su Lošinjani minutu kasnije smanjili na ponovo jedan razlike, odnosno Vidaković je u trku s desetak metara odlično naciljao gornji desni kut vratara Sekulića. U 31. minuti ponovo su na sceni bili Petrinjci u preciznoj i brzoj kontri Kikića, Lovrekovića i na kraju strijelca Petrovića za vodstvo 4:2, a onda su „domaći“ zaigrali na kartu vratar-igrač što im se isplatilo u 37. minuti kada se Lovrić našao pred vratima i matirao vratara Sekulića. Na kraju, u 40. minuti, Patačić je bio najbliži poravnanju, ali naciljao je samo vratnicu i Petrinjci su tako „upisali“ prva tri boda.

OTOČAC – FUTSAL PULA 4:9

RAB – FUTSAL GORICA 1:16

SISCIA – BJELOVAR 3:4