Petrinjcima lokalni derbi protiv Siščana Petrinjcima lokalni derbi protiv Siščana
PETRINJA – U 10. kolu Druge hrvatske rukometne lige – sjever rukometaši Petrinje ugostili su momčad Siska od koje su bili bolji 27:25. Dvorana... Petrinjcima lokalni derbi protiv Siščana

Dvorana Srednje škole Petrinja ispunjena do posljednjeg milimetra, adrenalin s jedne i druge strane do plafona, glavne su karakteristike lokalnog derbija u kojem su na kraju slavili Petrinjci. Početna nervoza učinila je svoje jer prvi pogodak uslijedio je tek u 3. minuti kada su prvi poentirali Siščani, dok je Petrinjcima za to trebalo pet minuta, a onda su se do 11. minute izmjenjivali u vodstvu kada su se domaći prvi puta „odlijepili“ na +2 (5:3). Nakon toga gosti su došli do poravnanja (5:5), a onda je uslijedila njihova „crna rupa“ od 13. do 24. minute bez pogotka što su Petrinjci iskoristili i u 22. minuti došli do najveće razlike na utakmici (12:5) koju su do poluvremena Siščani samo ublažili na podnošljivih +5 (15:10).

U drugom poluvremenu viđeno je i „sušno razdoblje“ Petrinjaca od 37. do 42. minute kada su se gosti ponovo približili na jedan razlike (18:17)  što je u nastavku donijelo neizvjesnost do samoga kraja, a što potvrđuje i neriješen rezultat (25:25) u 59. minuti, ali domaći su bolje iskoristili posljednju minutu i s dva pogotka Antonia Jurkovića, najefikasnijeg igrača u domaćim redovima (7 pogodaka) upisali su značajnu pobjedu koju je, unatoč ozlijeđenoj ruci, sa svojih 14 obrana na vratima upotpunio i Draženko Pranjić.