Pobjeda rukometaša Petrinje na kraju prvenstva 2.HRL-sjever Pobjeda rukometaša Petrinje na kraju prvenstva 2.HRL-sjever
PETRINJA – U posljednjem, 26. kolu Druge hrvatske rukometne lige – sjever, rukometaši Petrinje ugostili su momčad Trnovca od koje su bili bolji 34:33.... Pobjeda rukometaša Petrinje na kraju prvenstva 2.HRL-sjever

Što se kretanja rezultata tiče gostima je pripao sam početak, do 5. minute, kada su tri puta imali po pogodak prednosti do poravnanja na 3:3, a ona su domaći održavali prednost u rasponu od najviše tri pogotka do još jednog poravnanja u 18. minuti (9:9), ali potom i vodstva gostiju, uz tri poravnanja, slijedećih desetak minuta kada su Petrinjci prvi puta u 29. minuti ponovo poveli (17:16), te drugi puta u posljednjoj minuti prvog dijela (18:17) za konačni rezultat do odmora.

U drugom dijelu domaći su i dalje održavali prednost, koja je u 43. i 44. minuti bila maksimalnih pet pogodaka (28:23, 29:24), ali na kraju se „istopila“ na minimalnih jedan što im je u konačnici ipak donijelo zasluženu minimalnu pobjedu.

Što se strijelaca tiče u obje momčadi izdvojio se po dvojac s istim učinkom, odnosno u redovima domaćina to su bili Filip Krpačić (11) i Dorijan Pijalović (7), a u redovima gostiju Patrik Hrman (11) i Martin Minđek (7).

Na prvenstvenoj ljestvici Petrinjci su trenutno 11. sa 16 bodova, ali prijeti im momčad Ludbrega koja ima 15 bodova i utakmicu manje, a koju će odigrati u nedjelju, 06. svibnja, na gostovanju kod ZG Dubrave.