Pobjedom protiv Dinama (OO) Mladost samo učvrstila drugo mjesto Pobjedom protiv Dinama (OO) Mladost samo učvrstila drugo mjesto
PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 27. kolu Četvrte nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Dinama iz Odranskog Obreža od koje su bili... Pobjedom protiv Dinama (OO) Mladost samo učvrstila drugo mjesto

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 27. kolu Četvrte nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Dinama iz Odranskog Obreža od koje su bili bolji 3:1.

Utakmica je počela tužnim trenutkom, odnosno prije samog početka igrači, čelništvo Mladosti i gledatelji minutom tišine oprostili su se od nedavno preminulog Antuna Lovrekovića – Tone, jednog od najvjernijih navijača „zelenih“ na domaćim i gostujućim utakmicama, a čijoj je supruzi Ankici, koja ga je također pratila na svim utakmicama, Želimir Krmpotić, dopredsjednik Mladosti, u znak zahvale za dugogodišnju vjernost uručio klupsku majicu s njegovim imenom.

Što se same utakmice tiče Petrinjci su već na početku, u 3. minuti, došli do prednosti kada je Špišić sa sredine gostujućeg dijela igrališta uputio upotrebljivu loptu prema Jandriću koji je s ruba 16-erca odmah naciljao donji lijevi kut gostujućeg vratara Sučića, a u 16. minuti domaći su stvorili novu priliku kada je Gajdek iz slobodnog udarca s desne strane na 12-13 metara pronašao Dolovčaka nakon čijeg je udarca glavom lopta završila u rukama Sučića. Nakon toga Hrnčević je, 21. minuti, puno toga napravio sam, odnosno povukao je loptu s 30-ak metara sve do ruba kaznenog prostora, ali je u konačnici naciljao pokraj samih vrata. U 32. minuti sličnu akciju kao i prethodno izveli su Gajdek i Dolovčak kada je ovaj puta iz veće blizine poslao loptu tik uz vratnicu. Pri samom kraju prvog dijela, u 44. minuti, za Petrinjce se zbila i najizglednija situacija, naime Papić je dugom loptom sa sredine svog dijela igrališta iza gostujuće obrane, na 20-ak metara, pronašao Hrnčevića koji je došao u situaciju „oči u oči“ s vratarom Sučićem, ali pucao je ravno po sredini vrata gdje je gostujući čuvar mreže loptu ukrotio.

Na početku drugog dijela, u 53. minuti, dobru akciju izveli su Jandrić, Baniček i Dolovčak koji je ponovo bio za malo neprecizan poslavši loptu tik uz samu vratnicu, a u 60. minuti gosti su došli do prve izgledne prigode kada je Cimeša s desne strane uposlio Janječića nakon čijeg je poluvoleja domaći vratar Moštak lijepom paradom sačuvao svoju mrežu. Deset minuta kasnije domaći su ipak povećali prednost kada su na lijevoj strani kaznenog prostora dupli pas odigrali Špišić i Hrnčević kojeg je u naletu prema vratima nepropisno zaustavio Stojić, a sudac Kršak je pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Jandrić. Ipak, drugu prigodu za pogodak gosti su iskoristili u 80. minuti kada je Cimeša s desne strane ubacio loptu u sredinu domaćeg 16-erca gdje je najviši bio Brajko i glavom naciljao malu mrežicu u Moštakovom lijevom kutu. U samom finišu, najprije u 84. minuti, na asistenciju Špišića Cerjak se našao sam pred vratima na desnoj strani, ali nakon lob udarca lopta je pogodila suprotnu vratnicu i odbila se u polje, a onda je u 87. minuti Cerjak sve učinio sam, odnosno u trku je povukao loptu sve do 18 metara i onda preciznim udarcem, uz samu Sučićevu lijevu vratnicu, poslao loptu u mrežu.

SAVA STRMEC – SEGESTA 0:1

Trenutni poredak je: 1. VRAPČE 68, 2. MLADOST (P) 58, 3. BISTRA 52, 4. SEGESTA 48, 5. ZELINA 47, 6. GAJ MAČE 46, 7. TONDACH 40, 8. DINAMO 38, 9. MLADOST (Z) 36, 10. KARLOVAC 1919 36, 11. ODRA 29, 12. CROATIA 26, 13. SAVA STRMEC 25, 14. GRADIĆI 23, 15. MOSLAVINA 23, 16. SAMOBOR 14 bodova.

U idućem, 28. kolu, u subotu, 18. svibnja, od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Sv. Ivanu Zelini kod momčadi Zeline, a prije toga, u srijedu, 15. svibnja, od 18 sati, na Gradskom stadionu, odigrat će i utakmicu poluzavršnice KUP-a NS SMŽ protiv momčadi Moslavca iz Popovače.