mla-pon

Ponikve slavile u Petrinji

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 5. kolu 3. HNL – Središte, ugostili su momčad Ponikve iz Zagreba od koje su poraženi 2:1.

U dosta ravnopravnoj igri gosti su na kraju slavili kada su u samom finišu susreta uspjeli doći do tri boda. Prvi su, na samom početku, u 7. minuti, konkretnije priprijetili domaći kada je Al Tharwan izveo slobodni udarac s 25 metara, ali naciljao je samo vratnicu od koje se lopta odbila izvan igrališta. U 20. minuti gosti su uzvratili prigodom kada se Banovec našao na „petercu“ pred vratarom Đurđekom koji je odličnom reakcijom odbio loptu, ali je bio nemoćan u 24. minuti nakon gostujuće akcije koju je od sredine igrališta do kaznenog prostora poveo Banovec i na desnoj strani uposlio Lojbera koji je precizno naciljao suprotni gornji kut domaćih vrata. Banovec je povukao kontru i u 43. minuti po lijevoj strani i onda s 5-6 metara pogodio suprotnu vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 54. minuti, domaći su došli do poravnanja rezultata kada je na rubu 16-erca oboren Dumbović, a Al Tharwan je bio uspješan realizator s „kreča“. Nakon toga, sve do pred sam kraj nije bilo većih uzbuđenja, a onda je lopta u 87. minuti bila izbačena uz crtu prema sredini domaćeg dijela terena gdje je Brajko u primanju lopte nepropisno zaustavio Bezića, nepropisno, jer slične takve situacije tijekom utakmice sudac Landeka je tako okarakterizirao, ali ne i ovoga puta u čemu mu je obilno pomogao i pomoćnik Geller pravdajući se „mrtvim kutom“ da to nije vidio. Iz toga je u nastavku proizašla ubačena Azizijeva lopta samom Nasiću kojem nije bilo teško matirati Đurđeka.

Uz poraz Petrinjci su ipak bili na dobitku jer u momčad se, nakon zdravstvenih problema, poslije sedam mjeseci (zadnja utakmica – 02.02.20. – prijateljska protiv Gaja iz Mača) vratio kapetan momčadi Viktor Špišić i uspješno odradio sedamdesetak minuta susreta.

KURILOVEC – GAJ MAČE 1:1

Trenutni poredak je: 1. JARUN 11, 2. KURILOVEC (-1) 10, 3. DUGO SELO (-1) 10, 4. TRNJE (-1) 10, 5. PONIKVE 10, 6. MAKSIMIR (-1) 7, 7. VRAPČE 7, 8. GAJ MAČE (-1) 6, 9. ZAGOREC 6, 10. HAŠK 1903 (-1) 5, 11. BISTRA (-1) 4, 12. VRBOVEC (-4) 3, 13. MLADOST (-2) 3, 14. ŠPANSKO 3, 15. SEGESTA (-1) 3, 16. TREŠNJEVKA 2 (-1), 17. LUČKO (-1) 1, 18. KARLOVAC 1919 (-1) O bodova.

Slijedeću utakmicu Mladostaši će igrati u srijedu, 16. rujna, kada je, na Gradskom stadionu (također bez gledatelja), od 16.30 sati, na rasporedu susret odgođenog 1. kola protiv momčadi Vrbovca.