zag-mla-n

Poraz Mladosti u Krapini

KRAPINA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 2. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Krapini kod momčadi Zagorca od koje su poraženi 2:1.

Budući su jedna i druga momčad imale odgođene utakmice 1. kola (Mladost-Vrbovec, Jarun-Zagorec) za njih je ovo bio start u novo prvenstvo. Već na otvorenju susreta Petrinjci su imali izglednu prigodu u 4. minuti kada je u brzoj kontri Dumbović odlično uposlio Abramovića na lijevoj strani, a domaći vratar Babić uspio je izbaciti loptu izvan igrališta. Deset minuta kasnije uzvratili su i domaći kada je Majcenić s lijeve strane na „petercu“ pronašao Firera koji je pucao iz okreta, ali vratar Đurđek efektno je zaustavio njegov pokušaj. Nakon toga, u 23. minuti, dogodio se isti učinak istih aktera, ali ovaj puta odbijenu loptu Kanceljak je uspio poslati u mrežu. U 28. minuti Petrinjci su bili vrlo blizu poravnanja rezultata kada je Abramović na rubu kaznenog prostora prebacio loptu preko domaćeg vratara Babića, a Tarle s crte uspio priječiti ulazak u mrežu izbacivši je u igralište. Ipak, u 30. minuti Petrinjci su se radovali kada je, nakon Lihićevog udarca iz kuta i gužve pred domaćim vratima lopta došla do Radoševića na desnoj strani, a on pronašao put u mrežu. Međutim, to je trajalo samo pet minuta kada je Majcenić s desne strane pobjegao obrani „zelenih“, Đurđek njegov pokušaj obranio, ali i ovaj puta „odbijanac“ je poslužio Kanceljaku za novu realizaciju.

U drugom dijelu, u 50. minuti, Kanceljak je pokušao i s ruba šesnaesterca, ali vratar Đurđek je pokupio loptu ispod vratnice. Tri minute kasnije uzvratili su i Petrinjci kada je Lihić , s desne strane, u sredini kaznenog prostora, pronašao Dumbovića koji je glavom ciljao gornji lijevi kut vratara Babića, ali lopta je prohujala tik uz samu vratnicu. Do kraja domaći su „grčevito“ (uz grčeve pojedinih igrača) čuvali stečenu prednosti, a gosti nisu uspjeli, iz još nekoliko dobrih prigoda, savladati domaćeg vratara Babića.

ŠPANSKO – JARUN 2:3

PONIKVE – TRNJE 1:3

TREŠNJEVKA – KARLOVAC 1919 1:0

SEGESTA – KURILOVEC 0:4

LUČKO – DUGO SELO 0:1

GAJ MAČE – MAKSIMIR 2:1

BISTRA – VRAPČE 0:0

VRBOVEC – HAŠK – odgođeno

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 6, 2. DUGO SELO 6, 3. TRNJE 4, 4. GAJ MAČE 4, 5. JARUN (-1) 3, 6. ZAGOREC (-1) 3, 7. ŠPANSKO 3, 8. TREŠNJEVKA 3, 9. PONIKVE 3,10. BISTRA  2, 11. HAŠK (-1) 1, 12. MAKSIMIR 1, 13. VRAPČE 1, 14. LUČKO 1, 15. VRBOVEC (-2) 0, 16. MLADOST (-1) 0, 17. KARLOVAC 1919 0, 18. SEGESTA 0 bodova.

U idućem, 3. kolu, 05.09.2020., od 17.00 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad Špansko.