pos-slo

Prva proljetna gostujuća pobjeda Hrastovčana

SISAK – Na početku proljetnog dijela prvenstva, u 12. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, nogometaši Sloge iz Hrastovice gostovali su kod momčadi Posavine iz Prelošćice, koja svoje domaće utakmice, nakon oštećenja od potresa, igra na Stadionu Metalca u Capragu, od koje su bili bolji 4:1.

Hrastovčani su prvi ozbiljnije priprijetili u 22. minuti kada su u sredini domaćeg kaznenog prostora dupli pas odigrali Vule i Bruno Marjanović nakon čijeg je udarca lopta proletjela iznad vratnice, a domaći su uzvratili tri minute kasnije kada je Krznarević na 18 metara „ukrao“ loptu i poslao je tik uz vratnicu. Ipak, u 31. minuti, Hrastovčani su poentirali preko Vule i njegovog preciznog udarca s 20-ak metara kada je prebacio vratara Severa, a rezultat prve dionice postavio je Gašparić u 37. minuti kada se na rubu šesnaesterca izborio za loptu i precizno naciljao domaću mrežu.

Već na startu drugog dijela, u 50. minuti, Hrastovčani su „podebljali“ prednost krasnim poluvolejem Puškića s 25 metara kada je lopta odsjela pod vratnicu domaćeg vratara, a ona su domaći došli do počasnog pogotka u 62. minuti kada je Kukurić na rubu kaznenog prostora nadmudrio Osića i prije stigao do lopte koju je smjestio iza leđa vratara Dumbovića. Konačni rezultat postavio je Bruno Marjanović u solo dionici po lijevoj strani u 78. minuti, ali moglo je biti i drugačije u samom finišu susreta kada je Vule odlično pucao s 18 metara, a domaći vratar isto tako reagirao u svom donjem desnom kutu.

U idućem 13. kolu, u nedjelju, 28.03.2021., od 16 sati, igrači Soge iz Hrastovice, na igralištu Šodergraba, ugostit će momčad Sunjski iz Grede Sunjske.