ku-ml

Prvi poraz Mladosti u trećeligaškom natjecanju

VELIKA GORICA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 5. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su kod momčadi Kurilovca od koje su poraženi 4:1.

Domaćini su u vodstvo došli u 8. minuti kada je lopta u fliperskoj igri na rubu kaznenog prostora pogodila Lovrića u ruku, a sudac Jokić je bez imalo razmišljanja odmah pokazao na bijelu točku odakle je uspješan realizator bio Kelava. Nakon početnog vodstva domaći su imali prigode i u 23. minuti kada je Matoš pucao oštro s 20-ak metara, ali neprecizno i lopta je prohujala uz vratnicu, te u 31. minuti nakon solo dionice Kelave i uspješne obrane vratara Kovačevića. Odmah u slijedećoj minuti Petrinjci su poravnali preko Filipovića koji je s ruba 16-erca okončao brzu i preciznu gostujuću akciju, ali već u 36. minuti domaći su došli do nove prednosti kada je Sedlaček u sredini kaznenog prostora kaznio lošu procjenu vratara Kovačevića i iznenadnu priliku pretvorio u pogodak. U samom finišu prvog dijela, u 45. minuti, domaći su došli u još jednu prigodu iz neizravnog udarca s desetak metara kojem je prethodila greška vratara Kovačevića kada je u kaznenom prostoru rukama uhvatio loptu nakon proigravanja Bezića, ali što je tada „upropastio“ odmah je ispravio izvanrednom obranom udarca Čunčića, na dodavanje Matoša, koji je pokraj živog zida gađao njegov donji desni kut.

Na početku drugog dijela, u 58. minuti, domaći su došli do povećanja vodstva kada se Grdenić sjurio po desnoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor gdje je na kraju došla do Čureka kojem nije bilo teško skrenuti je u mrežu. U 62. minuti i Petrinjci su bili u prigodi kada je Filipović s ruba kaznenog prostora pucao iz okreta, ali domaći vratar Bogović uspio je loptu ukrotiti. U samom finišu, u 86. minuti, domaći su još jednom poentirali kada je Mandura ubacio loptu s lijeve strane, a Sudar bio precizan za 4:1, međutim u tom trenutku pomoćni sudac Radić imao je visoko podignutu zastavicu signalizirajući zaleđe domaćeg igrača za kojeg je mislio da je ometao vratara Kovačevića, ali to nije bio dovoljan i uvjerljiv argument za glavnog suca Jokića, te se na kraju ispostavilo da je njihov razgovor uz rub igrališta bila samo predstava za publiku. Na samom kraju, u 90. minuti, dobru priliku za domaće pred samim gostujućim vratima imao je još jednom Čunčić, ali i ovoga puta nije uspio nadmudriti vratara Kovačevića.

U danima koji dolaze pred Mladostašima je, u srijedu, 25. rujna, KUP iskušenje protiv splitskog Hajduka, tko zna, možda je u nekim glavama već bila ova utakmica, a što se prvenstva tiče u subotu, 28. rujna, od 16 sati, ugostit će Bistru.

VRBOVEC – LUČKO 2:5

VRAPČE – GAJ MAČE 1:2

ZAGOREC – PONIKVE 2:0

MAKSIMIR – HAŠK 3:0

JARUN – ŠPANSKO 1:1