mla-seg

Segesta protiv Mladosti s devet igrača do boda

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 7. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad sisačke Segeste, a susret je okončan bez pobjednika i pogodaka – 0:0.

Petrinjci niti s dva igrača više nisu uspjeli svladati Siščane bez obzira što su veliki dio vremena proveli na njihovoj polovici terena gdje su gosti stvorili čvrsti bedem ispred svoga kaznenog prostora. Prvu prigodu domaći su imali u 13. minuti kada je Špišić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Dumbović škaricama u sredini šesnaesterca pokušao iznenaditi vratara Skendera, međutim lopta se na putu odbila izvan igrališta. U 29. minuti dobro se zaiskrilo na travnjaku kada je Filipović „pocrvenio“ nakon oštrog prekršaja s leđa na Abramoviću, a u „razmjeni mišljenja“ s domaće strane „požutjeli“ su Špišić i Korečić. Nakon toga u 39. minuti domaći su bili u još jednoj prigodi kada je Al Tharwan s desne strane ubacio loptu pred vrata gdje je natrčao Abramović i petom je usmjerio pod vratnicu, ali vratar Skender je efektno reagirao.

U drugom dijelu, u 52. minuti, Al Tharwan je s lijeve strane na „petercu“ pronašao Hrnčevića nakon čijeg je udarca glavom lopta prohujala uz vratnicu, a glavom je iz sredine kaznenog prostora pokušao i Al Tharwan u 68. minuti na ubačaj Crnojevića, ali Skender je efektnom paradom otklonio opasnost. U 70. minuti Špišić i Abramović su odigrali dupli pas, a onda je povratnu loptu s rubne crte Al Tharwan poslao u vratnicu. U 73. minuti gosti su ostali i bez drugog igrača kada je Križe po drugi puta „požutio“, a ista sudbina zadesila je i Korečića, u domaćim redovima, na isteku regularnog vremena, dok je u sudačkoj nadoknadi Abramović na 2-3 metra pronašao Hrnčevića koji je iz te situacije prebacio vrata.

TRNJE – KURILOVEC 0:0

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 17, 2. JARUN 15, 3. PONIKVE 14, 4. TRNJE 14, 5. DUGO SELO 13, 6. BISTRA 11, 7. HAŠK 1903 10, 8. GAJ MAČE (-1) 9, 9. ZAGOREC 9, 10. MAKSIMIR (-1) 8, 11. SEGESTA 8, 12. MLADOST 7, 13. VRAPČE 7, 14. LUČKO 7, 15. ŠPANSKO 6, 16. TREŠNJEVKA 6 (-1), 17. VRBOVEC (-2) 3, 18. KARLOVAC 1919 3 boda.

U slijedećem, 8. kolu, u subotu 03. listopada, od 15.45 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Lučkom kod istoimenih domaćina.