špa-mla

Stopostotni uspjeh Mladosti – treća proljetna pobjeda

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 20. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Španskog od koje su bili bolji 3:0.

Prvi su ozbiljnije priprijetili domaćini u 10. minuti kada se Bruno Bajan, u sredini kaznenog prostora, našao u prigodi, ali njegov udarac glavom vratar Jelavić efektno je ukrotio. Odmah zatim, u 16. minuti, uzvratili su i Petrinjci kada je u naletu prema domaćim vratima oboren Špišić, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Filipović. Novu prigodu gosti su imali i u 31. minuti kada je Dumbović s lijeve strane pred domaćim vratima pronašao Špišića, ali vratar Gujić uspio je neutralizirati njegov udarac. Ipak, do povećanja prednosti Mladostaši su došli u 41. minuti kada se Filipović probio po lijevoj strani i ubacio upotrebljivu loptu pred domaća vrata gdje je u naletu nepropisno zaustavljen Abramović što je bio i kraj utakmice za domaćeg igrača Jana Bajana zbog prekršaja i izravnog crvenog kartona, a Filipović je još jednom bio uspješan realizator s „kreča“.

Drugi dio počeo je još jednom prigodom Petrinjaca u 48. minuti kada su brzopoteznu akciju na desnoj strani izveli Špišić, Filipović i Đusi na čiji je odličan ubačaj na drugu vratnicu Abramović zakasnio za djelić sekunde. Nakon toga, u 50. minuti, domaći su imali pokušaj preko Gaviria kada je s lijeve strane, s ruba 16-erca, gađao suprotni kut, ali lopta je proletjela tik iznad vrata. Uzvratili su potom velikom prigodom gosti u 65. minuti u kontri preko Filipovića kada se našao sam pred domaćim vratarom Gujićem, ali domaći čuvar mreže neutralizirao je njegov pokušaj i nije bilo promjene rezultata. U samom finišu, u 82. minuti, domaći su propustili još jednu prigodu kada se Glavinić našao neometan u sredini kaznenog prostora, dojam je da ga je situacija iznenadila, te je uslijedio udarac nakon kojeg je lopta završila u naručju vratara Jelavića. Nakon toga, u 84. minuti, Hrnčević je stavio točku na konačni rezultat koji je na kraju mogao pokvariti Gaviria u 88. minuti kada je pobjegao po lijevoj strani, ali naciljao je samo vratnicu.

GAJ MAČE – DUGO SELO 0:1

LUČKO – KURILOVEC 1:2

SEGESTA – KARLOVAC 1919 0:2

TREŠNJEVKA – TRNJE 1:2

PONIKVE – VRAPČE 2:2

BISTRA – JARUN 1:3

ZAGOREC – HAŠK 1903 5:0

VRBOVEC – MAKSIMIR 4:1

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 48, 2. JARUN 45, 3. TRNJE 42, 4. ZAGOREC 35, 5. GAJ MAČE 32, 6. DUGO SELO 30, 7. LUČKO 29, 8. PONIKVE 29, 9. BISTRA 26, 10. KARLOVAC 1919 26, 11. MAKSIMIR 25, 12. VRAPČE 23, 13. MLADOST 23, 14. ŠPANSKO 21, 15. SEGESTA 20, 16. TREŠNJEVKA 19, 17. HAŠK 1903 15, 18. VRBOVEC 11 bodova.

U slijedećem, 21. kolu, u srijedu, 07.04.2021., od 16.30 sati, na Gradskom stadionu u Petrinji, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad Bistre.