Izbornik
ml-ml

U Hrvatskom nogometnom kupu Mladost iz Ždralova bolja od petrinjske

ŽDRALOVI – Nogometaši petrinjske Mladosti, u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa, gostovali su u Ždralovima kod domaće momčadi Mladosti od koje su poraženi 3:1.

Iako hendikepirani neigranjem nekolicine standardnih igrača (Lovrić, Dumbović, Abramović, Cerjak, Korečić), što zbog ozljeda, a što zbog radnih obveza, Petrinjci su pružili dostojan otpor domaćinima koji su se temeljem toga sami stavili u ulogu favorita.

Na terenu to baš i nije izgledalo tako, ali ipak su uspjeli iskoristiti svoje prigode u 35. i 37. minuti kada je najprije, nakon ubačene lopte s lijeve strane, Camara bio najviši u skoku na rubu kaznenog prostora i glavom matirao vratara Đurđeka, a u drugoj situaciji, u razmimoilaženju mišljenja glavnog (Vargović) i pomoćnog (Horvat) suca oko situacije pred gostujućim vratima „presudio“ je udaljeniji pomoćni koji je pokazao na udarac iz kuta iz kojeg se u gužvi najbolje snašao Vučemilović-Vranjić za povećanje vodstva na 2:0.

Na početku drugog dijela, u 55. minuti, Petrinjci su pokušali iz slobodnog udarca, uz samu crtu s desne strane, kada je Al Tharwan odlično ciljao bliži kut, međutim od domaćih obrambenih igrača lopta je izbačena izvan igrališta. U nastavku domaći su branili stečenu prednost, a gosti nisu uspjeli probiti njihov obrambeni zid sve do 85. minute kada je Baniček po desnoj strani u driblingu ušao u kazneni prostor gdje je nepropisno zaustavljen, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Al Tharwan. Ovo je bio signal Petrinjcima da pokušaju učiniti nešto više što su domaćini iskoristili u posljednjoj minuti u brzoj kontri kada je, na ubačenu loptu s desne strane, u 16-erac utrčao Kožarić i matirao vratara Đurđeka. U sudačkoj nadoknadi Al Tharwan je pokušao još jednom iz „slobodnjaka“, ali loptu koja je išla pod samu vratnicu domaći vratar Srbljanović je ukrotio.