mla-ka

U prijateljskom ogledu Mladost bolja od Karlovca 1919

PETRINJA – U sklopu priprema za proljetni nastavak prvenstva Treće hrvatske nogometne lige – Središte nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su vodeću momčad Četvrte nogometne lige – Središte – Karlovac 1919 od koje su bili bolji 2:1.

Gosti su prvi došli u vodstvo u 15. minuti kada je u brzoj kontri Mamić, s ruba 16-erca, vratio povratnu loptu Turkalju na 20-ak metara, a ovaj precizno naciljao donji lijevi kut domaćeg vratara Đurđeka, koji se istaknuo i odličnim intervencijama u 34. minuti prilikom dva pokušaja Kurečkog iz neposredne blizine. Ubrzo nakon toga u 37. minuti došlo je do poravnanja kada je Lovrić odlično asistirao Dumboviću na rubu kaznenog prostora gdje se oslobodio gostujućeg igrača i poentirao pokraj gostujućeg vratara Jurić Barea.

U drugom dijelu gosti su mogli doći do nove prednosti u 54. minuti kada je Bezić u naletu oborio Mamića za najstrožu kaznu u kojoj je domaći vratar Jurgan obranom nadmudrio izvođača Mićunovića, a onda je u samom finišu, u 90. minuti, Lihić primio povratnu loptu na 18 metara i preciznim udarcem pronašao donji lijevi kut gostujućeg vratara.

Novu prijateljsku provjeru Mladostaši će imati u nedjelju, 26. siječnja, od 11 sati, kada će na pomoćnom igralištu Gradskog stadiona ugostiti županijskog prvoligaša Metalac iz Siska.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.