tšk-mla-n

U prijateljskom ogledu Mladost bolja od TŠK-a-1932

TOPOLOVAC – U četvrtoj prijateljskoj utakmici, u sklopu priprema za proljetni nastavak prvenstva Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Topolovcu kod momčadi TŠK-a – 1932, člana Prve županijske nogometne lige sisačko-moslavačke, od koje su bili bolji 3:0.

Već u 6. minuti Petrinjci su poentirali kada se Pejaković odlučio na udarac s 20 metara, a lopta je odsjela pod vratnicu domaćeg vratara Jergovića. U 21. minuti „zeleni“ su bili u odličnoj prigodi nakon akcije Kneževića koji je, iza središta igrališta, s desne strane ubacio dugu loptu do Italo Dos Santosa (jednog od Brazilaca na probi), a on je na petercu pronašao Alapića koji je poslao loptu ravno u naručje domaćeg čuvara mreže. Dobrom prigodom uzvratili su domaći u 34. minuti kada se Cvijanović probio po lijevoj strani i na suprotnoj pronašao Vincelja koji je u trku poslao loptu tik uz samu vratnicu i onda su u posljednjim trenucima prvog dijela gosti došli do povećanja prednosti kada je Lucas Barcik (drugi Brazilac na probi) iz slobodnog udarca s 25 metara ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora gdje je najspretniji bio Marović za 0:2.

U drugom dijelu, uz brojne izmjene, prvu ozbiljniju prigodu imali su gosti u 52. minuti kada je Davorija s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac gdje je Perić za djelić sekunde bio brži od vratara Jergovića, ali pogodio je samo vanjski dio mreže, a u 60. minuti Baniček je s lijeve strane ubacio upotrebljivu loptu na suprotnu stranu gdje je ponovo Perić dobro reagirao ali i vratar Jergović koji je izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta. Ipak, u 78. minuti gosti su uspjeli poentirati kada je Marović, na sredini domaćeg dijela igrališta, kratko izveo slobodni udarac prema Baničeku na lijevoj strani koji je ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora do Šipuša nakon čijeg je udarca lopta od domaćeg igrača promijenila smjer i završila u lijevom kutu domaćih vrata.

Novu prijateljsku provjeru Petrinjci će imati u subotu, 17.02.2024., kada će od 14 sati ugostiti momčad Moslavca iz Popovače, člana Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb.