uosismzulazeuobrazovanje19

Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije ulaže u znanje i usavršavanje svojih zaposlenika

PETRINJA – Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije intenzivno, svake godine, kroz projekte ili vlastitim sredstvima sustavno ulaže u svoje zaposlenike i njihovo usavršavanje i razvoj osobnih kompetencija. Jačanjem osobnih kompetencija zaposlenika ulaže se u jačanje organizacije, ali i zaposlenicima se pruža osjećaj pripadnosti i vrijednost timskog rada.

Udruga je tijekom ove godine uložila 31 tisuću kuna u edukaciju još jednog senzornog terapeuta u Sobi čuda. U organizaciji Hrvatske udruge radnih terapeuta kroz 6 modula tijekom 2019.godine održan je  međunarodno priznati program iz Ayres Senzoričke Integracije.

Predavači su bili renomirani stručnjaci iz SAD dr. Susanne Smith Roley OTD, OTR/L, FAOTA; dr. Mailloux Zoe OTD, OTR/L, FAOTA; dr. Shay McAtee MA, OTR/L, FAOTA. Zadnji modul održan je proteklog tjedna u Zagrebu gdje je Dini Heblinu uručen i certifikat za Ayres senzornog terapeuta. Dino Heblin zaposlen je u Sobi čuda od srpnja ove godine, a njegovo školovanje omogućila je udruga iz vlastitih sredstava i dijelom iz donacije Sisačko-moslavačke županije.

Naši senzorni terapeuti Luna Berendika i Dino Heblin, o trošku Udruge, boravili su 19. listopada 2019. godine u Virovitici gdje su u organizaciji SRETNO DIJETE – kabineta za procjenu i poticanje razvoja EDU MOVEO i organizacije Brain gym Hrvatska MOVE & LEARN boravili na cjelodnevnoj Brain gym edukaciji. Predavači Koraljka Žepec i Hrvojka Forjan edukaciju su podijelile na BUILDING BLOCK AKTIVNOSTI – brain gym za djecu s teškoćama u razvoju te na uvod u DOUBLE DOODLE PLAY.

Dino Heblin, o trošku Udruge, sudjelovao je od 13. do 17.sudenoga na edukaciji Proprioceptivna neuromuskularna facilitacija – Modul 3 u Poliklinici Body Balance na kojoj su Gordana Pošćić Mag. Physio. IPNFA Advanced Instruktor, CLT Instruktor učili o PNF-u kao metodi koja dovodi do unapređenja živčano-mišićnih mehanizama stimulacijom proprioceptora. Naučili su tehnike kojima radom s jakim dijelovima tijela dobivamo na snazi i mobilnosti slabijih dijelova, te vraćamo pokret, koordinaciju i snagu, što će koristiti i u radu s djecom u terapiji senzorne integracije.

Zalaganjem Udruge i prijatelja naše organizacije zaposlenica Ivana Šalić konkurirala je na Natječaju pravnog fakulteta za dodjelu stipendije za polaznika/-icu s potpomognutih područja Republike Hrvatske za upis na sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij „Priprema i provedba EU projekata u akademskoj godini 2019./2020., V. generacija za stjecanje akademskog naziva: Sveučilišni specijalist/-ica za EU projekte. Studij u partnerstvu provode: Pravni fakultet, Ekonomski fakultet, Građevinski fakultet, Agronomski fakultet te Institut za razvoj i međunarodne odnose (IRMO) iz Zagreba. U provedbi studija surađuju domaći i strani stručnjaci, a sa zadovoljstvom možemo reći da je upravo Ivana odabrana za stipendiju te će Udruga kroz njeno školovanje pojačati svoj projektni tim s jednim školovanim sveučilišnim voditeljem EU projekata. Riječ je stipendiji od 26 tisuća kuna, a nakon upisa 20.studenoga  Ivana Šalić kreće na predavanja početkom prosinca ove godine.

Tijekom 2019. godine udruga je još radnoj terapeutkinji Marti Križanić financirala dvodnevnu edukaciju iz PECSa ( picture exchange communication system) koja se u ožujku održala u Rijeci u organizaciji Kabineta za razvojnu procjenu i podršku Sinapsa, nakon koje je i drugim stručnim djelatnicima udruge prenijela iskustva i znanja kako u radu  s djecom koja imaju verbalne teškoće koristiti sličice kao sredstvo komunikacije.

Tijekom mjeseca lipnja pet djelatnika i volontera Udruge boravilo je  u Puli na Ljetnoj školi asistivne tehnologije i potpomognute komunikacije, a također i na ATAAC konferenciji u Zagrebu, obzirom da udruga u terapeutskom radu i programima Male škole i pomoći u učenju intenzivno koristi asistivnu tehnologiju i potpomognutu komunikaciju.

Za djelatnike udruge, ali i suradnike iz naše županije, u organizaciji UOSI SMŽ 15. srpnja 2019. godine u Maloj kući organizirana je prezentacija projekta Neovisnog življenja –IDPLiving na kojoj je Saša Radić – radni terapeut, trener i istraživač u projektu upoznala polaznike radionice  o razvoju trening programa za osnaživanje i unaprijeđenje života u zajednici osobama s intelektualnim poteškoćama, promocije kvalitete života osoba s intelektualnim i razvojnim teškoćama.

U sklopu trogodišnjeg programa „Jednake mogućnosti – a ne ograničenja“ kojeg financira MDOMSP početkom godine održana je interna edukacijska radionica Ruksak vještina, a u nastavku treće godine provedbe svi zaposlenici stručnog tima Udruge tijekom siječnja i veljače slijedeće godine imat će internu radionicu Maje Bonačić iz Centra Coralina na temu „Terapeutska igra u praksi za djecu s TUR.“ Maja je, podsjećamo, sudjelovala na poziv udruge u ovogodišnjem obilježavanju dana svjesnosti o autizmu kada je u travnju u Sisku pričala o emocijama kod djece iz spektra autizma.

 
Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "deleted_client",
  "error_description": "The OAuth client was deleted."
}
See here for documentation.
Mario Gršić

Mario Gršić

Svoj put na Petrinjskom radiju počinje 2009.godine kada prvotno započinje rad u ovom mediju putem Student servisa, a u stalni radni odnos primljen je 2014.godine. Od tada je osim u radijskom eteru i na novinarskim terenima te uređuje i vodi nekoliko emisija. Direktor Petrinjskog radija postaje 2016.godine.

NAJNOVIJE VIJESTI

X