Trgovina Goga
Unatoč kiši održan 16. otvoreni kup Grada Petrinje u kajaku i kanuu Unatoč kiši održan 16. otvoreni kup Grada Petrinje u kajaku i kanuu
PETRINJA – Uz pokroviteljstvo Grada Petrinje i Turističke zajednice Grada Petrinje, a u organizaciji Kajak kanu kluba „Kupa“, održan je tradicionalni 16. otvoreni kup... Unatoč kiši održan 16. otvoreni kup Grada Petrinje u kajaku i kanuu

PETRINJA – Uz pokroviteljstvo Grada Petrinje i Turističke zajednice Grada Petrinje, a u organizaciji Kajak kanu kluba „Kupa“, održan je tradicionalni 16. otvoreni kup Grada Petrinje u kajaku i kanuu na mirnim vodama „Lovrenčevo 2017.“

Na natjecanju su nastupili članovi deset kluba iz susjedne Bosne i Hercegovine i Hrvatske: PREMIUM – Bosanski Brod, 550 ŽEPČE, ALJMAŠ, OLIMPIK – Slavonski Brod, ORIOLIK – Slavonski Kobaš, MRAČAJ – Runovići, MARSONIA – Slavonski Brod, HRVATSKA KOSTAJNICA i KUPA – Petrinja, a natjecali su se u 22 kategorije, dok revijalna utrka kupskih čamaca nije održana zbog lošeg kišnog vremena u trenutku za kada je bila predviđena.

Rezultati su:

MLAĐI JUNIORI K-1

1. Denis Folvarek (OLIMPIK)

2. Adrijan Bužimkić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

3. David Aračić (OLIMPIK)

MLAĐE JUNIORKE K-2

1. Valentina Pesić – Magdalena Bertolović (ORIOLIK)

2. Mia Matijević – Klara Marković (550 ŽEPČE)

3. Lara Janić – Vanja Jačimović (PREMIUM)

MLAĐI JUNIORI C-1

1. Rafael Kolundžić (ORIOLIK)

2. Kristijan Katanić (ORIOLIK)

3. Mihovil Janković (OLIMPIK)

ŠKOLA KAJAKA – djevojčice

1. Klara Čuletić (ORIOLIK)

2. Laura Baotić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

3. Lana Marković (550 ŽEPČE)

KADETKINJE K-2

1. Leona Pavlešin – Katja Vukoje (OLIMPIK)

2. Hana Ćerić – Jana Vuković (MARSONIA)

3. Hana Solomun – Gabrijela Lenac (HRVATSKA KOSTAJNICA)

KADETI K-1

1. Mihael Galetović (OLIMPIK)

2. Domagoj Babić (MARSONIA)

3. Roko Andrić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

KADETI C-1

1. Dominik Kolundžić (ORIOLIK)

2. Mateo Karakaš (MARSONIA)

3. Petar Kolundžić (ORIOLIK)

JUNIORI K-2

1. Antonio Plačković – Adrijan Bužimkić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

2. Marin Jelinić – Fabio Folvarek (OLIMPIK)

3. Gabrijel Babić – Rene Barić (MARSONIA)

KADETKINJE K-1

1. Leona Pavlešin (OLIMPIK)

2. Hana Ćerić (MARSONIA)

3. Leona Bužimkić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

JUNIORKE K-1

1. Nataly Pavlešin (OLIMPIK)

2. Sara Čubrilo (OLIMPIK)

3. Mia Matijević (550 ŽEPČE)

MLAĐI KADETI MK-1

1. Luka Lipovac (OLIMPIK)

2. Luka Račić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

3. Karlo Pejić (ORIOLIK)

MLAĐE KADETKINJE MK-2

1. Ivona Čubrilo – Antonela Orkić (OLIMPIK)

2. Dora Opačak – Rea Kruljac (MARSONIA)

3. Dunja Janić – Ama Vasilić (PREMIUM)

MLAĐE JUNIORKE K-1

1. Inga Karakaš (MARSONIA)

2. Mia Matijević (550 ŽEPČE)

3. Magdalena Bertolović (ORIOLIK)

MLAĐI JUNIORI K-2

1. Denis Folvarek – David Aračić (OLIMPIK)

2. Ivan Martić – Dominik Hećimović (ORIOLIK)

3. Antonio Plačković – Adrijan Bužimkić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

MLAĐE KADETKINJE MK -1

1. Ivona Čubrilo (OLIMOIK)

2. Antonela Orkić (OLIMPIK)

3. Rea Kruljac (MARSONIA)

MLAĐI KADETI MK-2

1. Luka Račić – Josip Šimun Bunjevac (HRVATSKA KOSTAJNICA)

2. Luka Lipovac – David Orkić (OLIMPIK)

3. Karlo Pejić – Ivan Knežević (ORIOLIK)

KADETI K-2

1. Domagoj Babić – Ivan Fran Arar (MARSONIA)

2. Mihael Galetović – Noa Jukić (OLIMPIK)

3. Roko Andrić – Luka Račić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

JUNIORI K-1

1. Adrijan Bužimkić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

2. Antonio Plačković (HRVATSKA KOSTAJNICA)

3. Marin Jelinić (OLIMPIK)

JUNIORKE K-2

1. Katja Vukoje – Leona Pavlešin (OLIMPIK)

2. Nataly Pavlešin – Sara Čubrilo (OLIMPIK)

3. Mia Matijević – Klara Marković (550 ŽEPČE)

ŠKOLA KAJAKA – dječaci

1. Borna Marković (KUPA)

2. Šimun Bunjevac (HRVATSKA KOSTAJNICA

3. Gabrijel Bertina (HRVATSKA KOSTAJNICA)

SENIORI K-1

1. Franjo Žnidarić (HRVATSKA KOSTAJNICA)

2. Dean Mlađenović (KUPA)

3. Ivan Kudlek (KUPA)

MIX UTRKA (MUŠKO-ŽENSKO)  K-2

1. Dean Mlađenović – Nataly Pavlešin (KUPA – OLIMPIK)

2. Marko Vrtačnik – Nives Kolić (ODRA – KUPA)

3. Filip Milišević – Ana Kolarić (ODRA – KUPA)

Konačni poredak:

1. OLIMPIK 170

2. MARSONIA 126

3. ORIOLIK 116

Nakon još jednog uspješno organiziranog natjecanja zadovoljan je bio i Željko Tonković, predsjednik Kajak kanu kluba „Kupa“: „Mislim da možemo biti zadovoljni i uvijek sretni odazivom sportaša koji dolaze i drago mi je spomenuti da smo imali jedan novi klub iz Aljmaša s kojim ćemo također stvoriti dobru suradnju u sportskom smislu i međusobno se podupirati i potpomagati da razvijemo ovaj sport. Razgovarajući sa sportašima i njihovim trenerima oni su zadovoljni što su mogli izveslati, jer nije bilo vjetra, ali kiša je stvarno jako padala i kupski veslači ili kupski vukovi i vučice, tako ću ih nazvati, nisu imali hrabrosti izaći na vodu.“

Na neki način savjetovao im je kako je pred njima novih 365 dana za treninge, a što se tiče onoga što im je još u kalendaru natjecanja: „Što se toga tiče mi smo već pri kraju jer smo izvezli državno prvenstvo, odnosno to su četiri utrke koje se boduju. U nedjelju, 13. kolovoza, još imamo Otvoreni kup u Pokupskom, a ako bude vremena možda ćemo još organizirati i spust od Nebojana do Petrinje, što je više jedna tradicija i na taj način ćemo polako zatvarati sezonu. Ovom možemo biti zadovoljni jer imamo pomladak, djecu koja će nastaviti trenirati. Rezultati su uvijek cilj, ali ne moraju biti jedini razlog, stvarno je najvažnije da djeca treniraju, da ih okupimo i da budu što više u sportskom duhu, a voda je itekako zdrava za razvoj svakog djeteta.“

Komentari

Ivica Mioković Novinar / Sportski Urednik

Urednik, novinar i radijski voditelj na Petrinjskom radiju i Portalu 53. Novinarstvom se bavi više od 30 godina, a bogatu novinarsku karijeru ispunio je brojnim člancima i emisijama. Danas, osim novinarskog posla i izvještavanja sa brojnih terena, je glavni urednik sportske redakcije Petrinjskog radija i Portala 53, te vodi i uređuje sportsku emisiju Treće poluvrijeme.