Trgovina Goga
Vukovarci bolji od Petrinjaca Vukovarci bolji od Petrinjaca
PETRINJA – U sklopu priprema za početak prvenstva Četvrte nogometne lige – središte i povodom blagdana „Lovrenčeva“ nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su prijateljsku utakmicu... Vukovarci bolji od Petrinjaca

PETRINJA – U sklopu priprema za početak prvenstva Četvrte nogometne lige – središte i povodom blagdana „Lovrenčeva“ nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su prijateljsku utakmicu protiv momčadi Vukovara 1991 (3.HNL-istok).

I ova utakmica bila je humanitarnog karaktera jer će sav prihod od prodaje ulaznica biti doniran obitelji Kovačević čija je obiteljska kuća nedavno uništena u požaru.

Prije samog početka utakmice predstavnici oba kluba, Ivan Matić, predsjednik NK Mladost i Tomislav Kovač, član Izvršnog odbora HNK Vukovar, razmijenili su darove, simbole oba grada, „Petrinjsku stucku“ i „Vukovarski vodotoranj“.

Susret je okončan pobjedom Vukovaraca 4:2, ali prema stvorenim prigodama mogao je biti i drugačiji, naime Petrinjci, u neku ruku, nisu bili miljenici sreće, a samim time ona je bila na strani gostiju jer dva „slobodnjaka“ Lovrića zaustavila je vratnica, a i Bezić je nes(p)retno zatresao vlastitu mrežu kod četvrtog gostujućeg pogotka.

Prvi su poveli domaćini u 16. minuti nakon brze akcije koju je sa središta igrališta poveo Bezić do Špišića ispred kaznenog prostora koji je odmah uposlio Balena koji je nepropisno zaustavljen unutar 16-erca, a uspješan realizator kaznenog udarca bio je Lovrić. Gosti su nakon toga poravnali u 26. minuti kada je nakon duge ubačene lopte na 20 metara i nesporazuma u domaćim obrambenim redovima Uhlarik pogodio praznu mrežu. Isti igrač bio je strijelac i drugog gostujućeg pogotka zahvaljujući upornosti kada je u skoku blokirao udarac Bezića prilikom izbacivanja lopte iz kaznenog prostora, a koja je na kraju završila u mreži uz lijevu vratnicu pokraj iznenađenog vratara Korice. Nakon toga, u 42. minuti, sreća na suprotnoj strani nije bila saveznik Petrinjaca, jer je vratnica ostala posljednja prepreka nakon što je Lovrić odlično pucao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali je lopta na svom putu okrznula gostujućeg igrača u živom zidu, dovoljno da ne uđe u mrežu.

Gotovo istovjetna situacija zbila se i u 52. minuti, ali je ovaj puta lopta izravno pogodila vratnicu, a onda su gosti u 73. minuti došli do povećanja prednosti kada se Malecki iznenada, na desnoj strani, našao iza kompletne domaće brane, zaobišao vratara Koricu i naciljao suprotni kut u malu mrežicu. U samom finišu, u samo dvije minute, u 81. i 82., viđena su još dva pogotka. Najprije je Barišić uputio dugu loptu prema Matiću koji je pobjegao svom čuvaru i pokraj istrčalog vratara Đukića poslao loptu u mrežu, dok je u gostujućoj akciji na suprotnoj strani najne(s)pretniji bio Bezić u pokušaju blokade Brajkovićeve lopte ubačene s lijeve strane kada je u visokom luku završila u mreži na suprotnoj strani.

Novu provjeru uoči prvenstva Petrinjci će imati u subotu, 12. kolovoza, kada će, od 18 sati, gostovati u Buševcu kod momčadi Poleta.