čs-sl

Županijski derbi pripao Češkom Selu

PETRINJA – U županijskom derbiju 6. kola Druge županijske nogometne lige – Sisak nogometaši Češkog Sela ugostili su momčad Sloge iz Hrastovice od koje su bili bolji 2:1.

Domaći su prvi priprijetili u 6. minuti kada se Josip Rajić našao sam iza gostujuće obrane, ali s ruba kaznenog prostora prebacio je vrata. Dvije minute kasnije Ivišić se odlučio na udarac s 18 metara, a gostujući vratar Dumbović, ispod same vratnice, izbacio je loptu izvan igrališta. Ipak, u 12. minuti domaći su uspjeli poentirati kada je Ivica Tokić izveo slobodni udarac s 25 metara, a vratar Dumbović nije uspio na vrijeme loptu ukrotiti što je iskoristio Sučević i iz blizine je pospremio u mrežu. U 22. minuti gosti su izveli brzu kontru preko Knežića po desnoj strani, a u konačnici posljednja prepreka je ostao domaći vratar Fetić koji je zaustavio loptu ispred svojih vrata. Nakon toga i domaći su bili u još jednoj prigodi kada se, u 35. minuti, Blažević našao sam na rubu 16-erca, ali pucao je pokraj vrata, a u 39. minuti Marko Marić se također odlučio na udarac s 18 metara, međutim gostujući vratar Dumbović uspio je izbaciti loptu iz svog donjeg desnog kuta. Pri kraju prvog dijela, u 44. minuti, uzvratili su i gosti preko Petrovića koji je u solo dionici pobjegao po desnoj strani sve do sredine kaznenog prostora, ali u konačnici je prebacio vrata.

Na početku drugog dijela, u 49. minuti, domaći igrač Josip Rajić našao se u sredini kaznenog prostora pred vratarom Dumbovićem koji je uspio odbiti loptu koju je ispred crte Osić izbacio izvan igrališta za udarac iz kuta kojeg je izveo Ivica Tokić, a na ubačenu loptu utrčao je Sučević i pospremio je pod vratnicu za povećanje domaćeg vodstva. Nakon toga, u 67. minuti, i gosti su došli do pogotka kada je Tomislav Marić u 16-ercu uspio matirati vratara Fetića, a domaći su na kraju mogli i uvjerljivije slaviti kada se u brzoj akciji u 85. minuti Blažević našao sam u sredini kaznenog prostora pred vratarom Dumbovićem koji je na kraju uspio sačuvati svoju mrežu.

Na kraju ipak treba još nešto izdvojiti, što prije svega nije dobro za nogomet i njegove sudionike, a što nikako ne umanjuje domaću pobjedu. Naime, u 61. minuti, u domaćem kaznenom prostoru zbila se situacija za nogometne udžbenike, kada je u pitanju primjena Pravila nogometne igre, što posebno vrijedi za suce, jer tu nema slobodnog sudačkog uvjerenja. Naime, u solo dionici gostujući igrač Vule došao je sve do vratara Fetića i stvorio si situaciju kada je samo iz blizine trebao poentirati u praznu mrežu, ali sapleten je od domaćeg vratara što sucu Josipu Kovaču iz Siska nije bilo dovoljno za najstrožu kaznu. Naravno, uvijek je pitanje kakav bi bio ishod toga udarca i kakav bi bio učinak na konačni rezultat, ali neosporna je činjenica da u ovom ili ovakvim slučajevima ubuduće, za bilo kojeg suca ne bi trebalo biti SLOBODNOG SUDAČKOG UVJERENJA, prije svega zbog igrača, gledatelja, uloženog truda, sredstava, jer nije bez razloga NOGOMET NAJLJEPŠA SPOREDNA STVAR NA SVIJETU i ne treba „ubiti“ tu ljepotu.

Na derbiju je bio i petrinjski gradonačelnik koji se osvrnuo na utakmicu, ali i na razgovor s čelnicima domaćeg kluba oko nastavka uređenja prostora oko igrališta budući su nedavno predane na upotrebu i nove prostorije: „Gledao sam jednu odličnu utakmicu po prekrasnom vremenu i ovo su na neki način veliki izazovi i za samu Koloniju i Češko Selo i za Hrastovicu gdje su momčadi bile dosta „nabrijane“ uz dosta dobru obostranu mušku igru svih 90 minuta i mogu reći da je zaslužena pobjeda domaćina, a prilike su imali i jedni i drugi. Također, vidim da ovdje ima jako puno ljudi što je izuzetno važno i tu ima potencijala. Došao sam i razgovarati s čelnicima kluba jer ima još nekih malih problema, jer ovaj novi objekt je prekrasan i stvarno je u funkciji i u dobrim rukama. Također, moramo staviti još neke mreže oko oba igrališta i na jednoj strani napraviti tribine. Mislim da treba više obilaziti ovakve sadržaje jer nogomet je stvarno ovdje dao jednu dobru poruku za sve ove mlade generacije. Vidim da ima jako puno klinaca i ti klinci ustvari imaju dobre uzore i svu energiju troše baš na zelenim travnjacima, a želim i da uz pomoć našeg komunalnog poduzeća sve ove lošije terene stavimo u funkciju obnove u pauzi prvenstva, jer ovi tereni su ustvari sve, odnosno najbolji poligoni za sve nogometne generacije.“