hrvanje-m-n

Bogata berba medalja hrvač(ic)a Petrinje u više dobnih kategorija

VARAŽDIN-SESVETSKI KRALJEVEC-PANČEVO – U Varaždinu je održan Kup Hrvatske za seniore gdje je nastupilo 50 hrvača iz 11 klubova. Hrvački klub „Petrinja“ predstavljalo je 13 hrvača i bili su najbrojniji odmah iza domaće momčadi HK „Vindija“.

Petrinjci su na kraju osvojili momčadsko prvo mjesto, a nakon osvojenih naslova prvaka Hrvatske u grčko-rimskom i slobodnom načinu hrvanja sada su osvojili i Kup što je pokazatelj odlične forme, te se raduju nastavku prvenstva Premijer lige koji se očekuje zadnji vikend u listopadu.

130 kg Josip Matković – 5.mjesto

Na natjecanju ih je vodio trener Vinko Kadečka i na kraju nije krio zadovoljstvo: „Čestitke dečkima na ostvarenim rezultatima, te pokazanom na strunjači. Veseli nas forma, te vjerujemo da ćemo nastaviti istim ritmom i na mečevima Premijer lige. Seniori sada imaju pauzu do nastavka lige, a mlađi seniori (Pavel Puklavec i Karlo Kodrić) nastavljaju se pripremati za nastup na prvenstvu Europe za mlađe seniore koje će biti održano u Španjolskoj. Do tada nas već idući vikend, 08. listopada, u Petrinji, u sportskoj dvorani Osnovne škole Mate Lovraka, očekuje prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i mlađe dječake slobodnim načinom.“

—————————————————————————————————————————————————–

U organizaciji Hrvačkog kluba „Sestvetski Kraljevec“ održano je Prvenstvo Hrvatske za početnike na kojem je nastupilo više od 250 hrvačica i hrvača.

Hrvački klub „Petrinja“ na prvenstvu je predstavljalo 9 hrvača i hrvačica koji su ostvarili odlične rezultate osvojivši 4 zlata i 2 srebra.

„Zlatni“ su bili: Iva Pezić, Ante Barišić, Luka Rebić i Pavel Pešut, dok su „srebrni“ bili: Marta Šušmeg i Ivan Pendelin.

Hrvači koji ovaj put nisu uspjeli doći do medalje su Daniel Rašeta, Alan Orešković i Vedran Celić, kojima je ovo ujedno bio i prvi nastup na nekom turniru, a treneri koji su vodili djecu na natjecanje bili su Robert Sigur i Dragan Vidović.

Isto tako, održan je i Trofej grada Pančeva u Srbiji gdje su nastupile dvije hrvačice petrinjskog kluba, Lea Majić i Iva Pezić. Lea je osvojila 3. mjesto, a Iva je ostvarila pobijede u tri borbe i u konačnici osvojila 1. mjesto.