čs-ašk

Češko Selo i AŠK podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 16. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad AŠK-a iz Starog Praćna, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Domaći su do prve izglednije prigode došli u 14. minuti kada se Marić probio po lijevoj strani i u sredini kaznenog prostora pronašao Uvalića koji je nažalost poslao loptu „nebu pod oblake“, a u 16. minuti pokušali su i iz prekida, odnosno Ivica Tokić je izveo slobodni udarac s 25 metara, ali lopta je preletjela tik iznad vratnice. Nakon toga, u 40. minuti i gosti su ozbiljno priprijetili kada su se pred domaćim vratima našli Božičević i Čerkez i pucali iz neposredne blizine, ali domaći vratar Sučević izvanredno je reagirao i na kraju izbacio loptu izvan igrališta, a onda su gosti iznenada došli i do prednosti u 42. minuti kada je Sarić s tridesetak metara, iz slobodnog udarca, ubacio loptu pred domaća vrata gdje ju je Dolenac nesretno glavom skrenuo u vlastitu mrežu.

Na početku drugog dijela, već u prvoj minuti, domaći su bili u prigodi poravnati jer se Uvalić u kaznenom prostoru našao sam pred vratarom Stjepanekom kojeg je pokušao prebaciti, ali gostujući čuvar mreže uspješno je loptu uhvatio. U 51. minuti domaći su pokušali još jednom iz slobodnog udarca, ponovo Ivica Tokić s dvadesetak metara, ali ovaj puta lopta je završila u naručju gostujućeg vratara Stjepaneka. Uzvratili su i gosti u 57. minuti kada se Grgić našao sam iza domaće obrane, ali lopta je završila u naručju vratara Sučevića i onda su tri minute kasnije domaći ipak poentirali kada je gostujući čuvar mreže u naletu oborio Jukića, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Marić. Nakon toga domaći su mogli doći i do prednosti u 75. minuti kada je Jukić izveo udarac iz kuta s lijeve strane i poslao loptu na suprotni peterac gdje ju je dočekao Ivica Tokić i glavom skrenuo tik uz samu vratnicu, a u 80. minuti gosti su došli do gotovo istovjetne akcije kao u 40. minuti, samo što su ovaj puta prva dva aktera bili Grgić i Jukić, ali treći je, s istim uspjehom ostao isti, vratar Sučević, koji je uspješno reagirao i u 87. minuti u još jednom pokušaju Grgića.