čs-pe

Češko Selo od minusa do plusa

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 16. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Petrovca od koje su bili bolji 4:2.

Za domaće nije počelo dobro bez obzira što su u prvih pola sata stvorili tri izgledne prigode i to u 11. minuti kada je Pranjić izveo slobodni udarac, a vratar Kunstl izbacio loptu ispod vratnice, zatim je u 16. minuti Rajić u sumnjivoj poziciji pobjegao iza gostujuće obrane, pokušao prebaciti Kunstla koji je vršcima prstiju tek toliko uspio ublažiti let lopti koju su njegovi suigrači s crte uspjeli izbaciti u polje, dok se u 30. minuti Prepelec odlučio na udarac s 20 metara, ali gostujući čuvar mreže uspio je loptu ukrotiti u svome donjem lijevom kutu. To što nije uspjelo domaćima je gostima u 41. minuti kada je Lukinić ubacio dugu loptu sa sredine igrališta na domaći peterac gdje ju je dočekao Bazina i pospremio u mrežu iza vratara Radmana. Samo dvije minute kasnije Lukinić je pokušao i iz slobodnog udarca  s 25 metara, s desne strane, a lopta je prohujala uz samu vratnicu u vanjski dio mreže.

Drugi dio počeo je novim šokom za domaće jer je već u 47. minuti Cvetković poentirao za goste i sve je za njih bilo dobro do 68. minute kada je Đumbir u kaznenom prostoru oborio Prepelca što je podignulo buru nezadovoljstva u gostujućim redovima gdje je nastradao Jelekovac i njegov crveni karton ostavili su ih u deficitu igrača. Tada kreće „osveta“ domaćina, odnosno Pranjić je najprije realizirao najstrožu kaznu, a onda je uslijedio i hat trick Prepelca u 75.,77. i 81. minuti kada se u prvoj situaciji našao sam pred vratarom Kunstlom i lobom poslao loptu u mrežu, dok mu je u ostale dvije situacije asistirao Ivica Tokić svojim dalekometnim ubačajima na pravo mjesto pred vratima i konačnu realizaciju. U samom finišu Pranjić je do povećanja rezultata pokušao udarcem s 25 metara, ali Kunstl je vršcima prstiju izbacio loptu izvan igrališta, a do pogotka su mogli i gosti u 88. minuti kada se u trku iza domaće zadnje linije Bezuh našao sam pred vratarom Radmanom koji ga je oborio za bijelu točku odakle je u ogledu vratar na vratara domaći bio uspješniji obranivši udarac kolege na suprotnoj strani.

U istom natjecanju nogometaši Sloge iz Hrastovice gostovali su u Mahovu kod istoimenih domaćina od kojih su također bili bolji 4:2 (Osić, Đukić, Knežić, Jukić), a u slijedećem 17. kolu, u nedjelju 02.05.2021., od 17 sati, slijedi lokalni derbi kada će igrači Češkog Sela gostovati kod momčadi Sloge u hrastovačkoj Šodergrabi.